Dzisiejszy dzień był dniem wełny, a prace z nim związane przebiegły zgodnie z planem, czyli tak jak lubimy :)) Ocieplane były skosy i strop 2x15cm wełny ISOVER SUPER MATA λD = 0,033 W/mK. Sznurowanie zostało zastosowane między deską a wełną, oraz między wełnami tak by wełna nie opadała. Wprawdzie jeśli wełna jest dobrze przycięta to sama powinna się trzymać, ale my woleliśmy dmuchać na zimne. Myślę, że wygląda to dobrze,a izolować będzie jeszcze lepiej :)) Jutro kolejny dzień pełen wrażeń, który na pewno zostanie uwieczniony na zdjęciach. Folia (Isover Vario KM Duplex), podłoga na strychu (płyty OSB 25mm) oraz płyty gipsowo-kartonowe Rigips (GKF i GKBI).

Zanim jednak zakończymy prace związane z ociepleniem poddasza musimy wybrać schody strychowe. Ponieważ nasz strych będzie pomieszczeniem nieużytkowym/nieocieplonym musimy zwrócić szczególną uwagę na to by właz podobnie jak strop posiadał dobrą termoizolację. Nie chcemy przecież by całe ciepło z pomieszczenia (w tym przypadku z korytarza) uciekało nam na strych. Podobnie jak przy wyborze okien dachowych i tym razem zaufaliśmy firmie FAKRO. Początkowo wybór padł na LWT, jednak dzięki profesjonalnej pomocy Piotra (Blog: Dom w Papierówkach) zdecydowaliśmy się na model LTK Energy schody supertermoizolacyjne nowej generacji, przeznaczone do domów energooszczędnych. Gwarantują wysoki komfort użytkowania, doskonałe parametry termoizolacyjne oraz najwyższą 4-tą klasę szczelności wg normy EN14975. Współczynnik izolacyjności cieplnej wynosi 0,68 W/m2K. Schody jeśli chodzi o parametry niewiele różnią się od siebie, natomiast względem kosztów, to już wydatek parę stówek więcej. Jeszcze raz wielkie dzięki Piotrze!

  • http://www.fakro.pl/schody-strychowe/schody-supertermoizolacyjne/

 

To tyle na dzisiaj, widzimy się jutro ;))

------------------------------------------------------------------------ Aktualizacja --------------------------------------------------------------------------

Żeby nie zamieszczać kolejnych wpisów i zdjęć o podobnej tematyce (może zrobić się bałagan) pokuszę się o aktualizację tutaj :))

Kolejne dni, to kolejne stelaże i druga warstwa wełny. Jak widać po zdjęciach panowie wkładają w pracę całe swoje serce. Niewątpliwie, mottem załogi Piotr Perkowski Usługi Remontowo-Budowlane jest "Profesjonalizm i dokładność na każdym kroku i za wszelką cenę". Każdy element jest wielokrotnie sprawdzany i dopieszczany. Żeby tego było mało, Pan Leszek wymyślił i skonstruował wewnętrzną klapę włazu (od strony strychu) oraz płytki wspomagające przewody tak w razie, gdyby w planach był do zamontowania ciężki żyrandol. Klapa natomiast ma za zadanie dodatkowo wyciszać, a przede wszystkim chronić przed zimnem i przeciągiem. Muszę przyznać, że pomysł był bardzo dobry...przeciągi ze strychu nam nie straszne, próba głosu również wypadła pozytywnie :)

Prace wrą, humory są...czego chcieć więcej ??? Spokojnie czekamy na folię, płyty i podłogę na strychu. Niestety schody strychowe dotrą do nas za około 3 tygodnie :(( Dlaczego tyle trzeba czekać ??? A no dlatego, że wybraliśmy właz o niestandardowym wymiarze 70x130. Poczekamy :)) Musimy być przecież w ciągłym treningu tak, aby nie zapomnieć...cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość - popłaca !!! <-- podobno.

 

  • Dla zainteresowanych podaję numer kontaktowy:  Piotr Perkowski Usługi Remontowo-Budowlane -        698-584-333          -> Pan Leszek <- numer bezpośrednio do właściciela. Zakres prac: Polska Centralno-Wschodnia, ale przede wszystkim woj.podlaskie

 

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Piotr
1 osoba lubi ten post
#1
Jeśli mogę coś poradzić a handluje tymi schodami ;) brałbym LTK energy bo różnica na izolacji będzie żadna a parę stów w kieszeni zostanie ;) Zwykłe lws-y czy lwk już dają radę a LTK energy to już jedna z najwyższych izolacyjności. ;) po co przepłacać ;)
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#2
Dzień dobry Piotrze :-)) nawet nie wiesz jak się cieszę, że napisałeś. Takie rady to ja lubię ;-)) Dzisiaj zamówienie zmieniam na LTK Energy...po co przepłacać skoro jest tak jak piszesz. Poza tym cenę mamy i tak chyba całkiem niezła, bo za 70x130/2,80 wys. wychodzi 660zl natomiast za 70x140 670zl. Zastanawiam się tylko czy 130 będzie wystarczająca? Jakby nie było mam te 192cm i 100kg, a nie chciałbym wnosząc jakiś pakunek zaklinować się we włazie ;-)
Default avatar
Napisany przez Piotr
#3
Jeśli Ltk Energy oryginalne z Fakro 70x130 za 660 zł to bardzo dobra cena. Podejrzewam że LWT ponad 900? Co do wymiarów to czym większe tym wygodniejsze. Co do przenoszenia wagi to spokojnie ogarną te 100 kg pod warunkiem, że zostaną dobrze zamocowane.
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#4
LWT 70x140 zostały wycenione na 840zl więc i tutaj wygląda to dobrze, ale skoro nie ma żadnej różnicy to rzeczywiście wolę wziąć LTK, a pozostałą różnicę dopłacić do czegoś innego ;-)
Default avatar
Napisany przez Piotr
#5
Różnica delikatna między LWT a LTK w izolacyjności jest ale nie aż taka jak w cenie;) Ltk to i tak już mercedes ;) najwięcej sprzedaje się LWK i ludzie sobie chwalą a przecież mają U-1,1 w/m2k
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#6
Poza tym właz będzie w miejscu, gdzie straty ciepła nie będą, aż tak odczuwalne. Tego typu "Mercedesem" nie pogardzę, dlatego też posłucham rady doświadczonego kolegi i nie będę przepłacał ;-) - Dzięki!

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?