Swisspor / Genderka / Austrotherm / TermoOrganika / Knauf

 

Ponieważ małymi krokami zbliżamy się do ocieplenia ścian zewnętrznych (październik-listopad) nadszedł czas, by rozejrzeć się za materiałem. Materiał, którego szukamy musi być najlepszy z możliwych. Ocieplać domu nie będziemy co 5/10 lat. Ocieplamy na znacznie dłużej, dlatego i styropian musi być z najwyższej półki i nie mam tu wcale na myśli ceny - 20cm styropianu grafitowego o jak najlepszych współczynnikach. Podani przeze mnie producenci to czołówka na polskim rynku (wiem Ameryki nie odkryłem). Chciałbym jednak by wybrany przeze mnie materiał nie tylko spełniał swoje zadanie, ale również był łatwy i wygodny w klejeniu. Ponownie zwracam się do Was o pomoc. Jeśli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, doświadczył na własnym domu, to proszę o podzielenie się wrażeniami :))

 

Z góry dziękuję!!!

 

 

White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Piotr
#1
Ja wybrałem Genderkę grafit fasada extra plus lambda 0,031 15cm. Do klejenia klej atlas Grawis S szary do siatki Biały Atlas Hoter U z włóknem. Siatka atlas żółta o gramaturze 150 lub 165 - nie stosowałbym mniejszej. Przy styropianie grafitowym należy przecierać stronę klejoną do ściany w celu zwiększenia przyczepności gdyż prawdziwy styropian grafitowy jest tłusty.
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#2
Otrzymałem już wyceny i przyznam, że nie jestem zadowolony. Nie wszystko co chciałem jest dostępne w sklepie, w którym zaopatruję się w materiały oraz sama cena mogłaby być lepsza. No i co tu wybrać? Termo Organika termonium plus –222,20 zł/m3 Swisspor Lamda White – 244,10 zł/m3 Krasbud Fasada Grafit Plus 031 – 201,25 zł/m3

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?