Knauf Etixx, Greinplast oraz sklep Med-Bud w roli głównej.

 

Wczorajszego dnia miałem bardzo konkretną, rzeczową i przyjemną rozmowę z firmą Med-Bud. Szczerze przyznam, że przez cały okres budowy domu nie spotkałem się z drugą taką firmą, która tyle czasu i uwagi poświęciłaby klientowi. Zazwyczaj trafiałem na niekompetentnych sprzedawców. Najbardziej irytowało mnie to, kiedy pytałem o konkretny produkt, a w zamian otrzymywałem odpowiedź " mamy równie dobry, a dużo tańszy odpowiednik", albo "po co przepłacać, ten jest równie dobry tyle, że bez certyfikatów". W moich uszach brzmiało to mniej więcej tak "po co panu Mercedes skoro Polonezem również pan dojedzie"(oczywiście nie umniejszając temu drugiemu). Czy większość sprzedawców potencjalnego klienta ma za idiotę? Chyba tak :-( bo skoro pytam o konkrety to oczekuję konkretów, a nie wpychania produktów, które kompletnie mnie nie interesują.

Zacznę jednak od początku. Dużymi krokami zbliża się etap ocieplenia domu. Od dłuższego już czasu (co dało się również zauważyć na blogu) rozglądam się za najlepszym rozwiązaniem. Ponieważ w tym roku chcemy położyć tylko styropian i siatkę zakres naszych poszukiwań zawęził się jedynie do tych dwóch produktów oraz kleju do styropianu i siatki...reszta to detale. Oczywiście sklepy, w których zostawiałem zapytania prześcigały się składając coraz to ciekawsze oferty tak, bym to właśnie ich ofertę wybrał. Uwierzcie mi cuda na kiju! Momentami łapałem się za głowę widząc potencjalnie gorszy jakościowo/tańszy materiał, który był wiele droższy od tego lepszego/sprawdzonego z wieloma opiniami. Na taką ofertę już nie odpowiadałem - szkoda było mojego czasu. Po wielu poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na styropian grafitowy Knauf Etixx 0,31 20cm oraz kleje/siatka firmy Caparol (niemiecki) lub Greinplast(polski) (jakość zbliżona więc decydowała cena). Najlepiej i najbezpieczniej robić na produktach od jednego producenta - ostatecznie wybraliśmy Greinplast. Ponieważ czas nieubłaganie nas gonił i wciąż goni, musieliśmy jak najszybciej zdecydować się z kim zawrzeć umowę. Ponieważ ceny produktów były zbliżone decydowało tutaj podejście do klienta, szybkość realizacji i wszystko inne na czym zależy klientowi, kiedy na resztę nie ma czasu. Decyzja zapadła! Wybieramy tych, którzy zaproponowali nam styropian w najkorzystniejszej cenie...było jednak jedno ale...nie mieli innych produktów, które nas interesowały. Wszystko czego potrzebowaliśmy miała firma Med-Bud, ale skoro od samego początku negocjowaliśmy ceny z firmą X, ta pierwsza zeszła na drugi plan. Co się później okazało, było błędem.

Tego samego dnia dowiedziałem się, że ekipa, która będzie ocieplać dom od przyszłego tygodnia wchodzi do akcji. Super!!!! Nareszcie!!! Możemy zamawiać materiały :-)) Nie czekając ani minuty dłużej dumnie wysłałem maila do pana M, informując że jesteśmy gotowi złożyć zamówienie. Wyglądało to mniej więcej tak:

- witam panie M, możemy zamawiać styropian. Ponieważ czas nas nagli Etixx potrzebuję już na poniedziałek.

- na który poniedziałek? - pyta pan M

- na najbliższy!

- jeśli na najbliższy to może pan zapomnieć. Czas realizacji to 2-3 tygodnie.

Znacie to uczucie, kiedy macie wrażenie, że świat wali się na głowę? Tak też się poczułem :-( to był cios prosto w twarz, po którym bezwładnie padasz i budzisz się po chwili....dłuższej chwili...i kiedy już się obudziłem uświadomiłem sobie, że jest jeszcze Med-Bud! Pomyślałem sobie "no tak jak trwoga to do Boga"... nie był to jednak odpowiedni moment na rozliczanie siebie z podjętej wcześniej decyzji. Musiałem działać i to szybko, bo zmiana terminu ocieplenia domu nie wchodziła w grę. Ponownie odezwałem się do firmy Med-Bud i nie zawiodłem się! Przedstawiłem Państwu problem z jakim się spotkałem...wcale też nie ukrywałem, że romansowałem z konkurencją. Po złości mogli wypiąć się na mnie, dać wyższe ceny niż początkowo, ale tego nie zrobili. Mało tego, żeby było zabawniej otrzymaliśmy jeszcze parę rabatów oraz anulowano opłatę za transport chemii(przy pierwszej ofercie była naliczona), sam styropian natomiast jedzie prosto od producenta, więc tutaj transport wliczony jest w cenę :-)) czego chcieć więcej? Rabaty są! Zapewnienie, że materiał dojedzie na czas - jest! Obsługa profesjonalna, rzeczowa, bardzo miła z poczuciem humoru, można by rzec całodobowa, bo jak zaczęliśmy mailować przed południem to skończyliśmy późnym wieczorem. Czyżby szczęście się do nas uśmiechnęło? Myślę, że tak ponieważ dzięki temu panowie od ocieplenia będą mogli pracować według swojego harmonogramu, a i ja kupię produkty, na których mi zależy, a nie wszędzie są dostępne. W dalszym ciągu nie mogę wyjść z podziwu, że można tak profesjonalnie obsłużyć klienta. Każde pytanie, problem, zagadnienie zostało dokładnie wyjaśnione/omówione tak by nie było żadnych wątpliwości. Przykładowo na moich 5 pytań, Med-Bud miał przygotowanych 10 odpowiedzi z czym nigdy wcześniej się nie spotkałem. Gdyby każdy swoją pracę traktował niczym hobby... I mimo tego, że materiały jeszcze nie dotarły wiem już teraz, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy!

 

Gorąco polecam!!! Warto zajrzeć do sklepu i zadać pytanie. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie. Problemu z odnalezieniem sklepu również nie będzie. Wystarczy wpisać Med-Bud ;-))

 

 

White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Med-Bud Fighter1983
1 osoba lubi ten post
#1
o jaki ładny wpisik, dziekujemy :)... ale nie ma co tak chwalić na wyrost, niech to może faktycznie terminowo dojedzie i wtedy dopiero, że jest ok, bo jakby nie patrzeć jedzie z połowy Polski towar: Knauf Etixx z fabryki w Mszczonowie czuwa nad tym jedna z najlepszych logistek w tym kraju - Agnieszka Greinplast-y z oddziału Greinplast Warszawa akcesoria od nas z placu i w sumie pełna kontrolę to mamy nad tym co jedzie od nas :) ale jak to mówią: "będzie Pan zadowolnioooony :P "
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#2
Intuicja mnie nie zawiodła :-) materiały z Greinplast-u wspólnie z materiałami ze sklepu Med-Bud dotarły w poniedziałek, natomiast styropian Knauf Etixx we wtorek. Czyli tak jak zostało mi obiecane :-) Fighter1983 jeszcze raz wielkie dzięki za szybkie działanie, organizację i dopilnowanie terminów. Oczywiście "widzimy się" przy kolejnym zamówieniu. Skoro mamy już wszystko...możemy startować! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?