Blog założony przez Martinez.
Projekt: Dom w leszczynowcach 2. Na blogu 16 wpisów, 69 zdjęć, 15 komentarzy.

Elewacja

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy docieplenie budynku.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Elewacja kolejny etap

Styropian przyklejony, zapianowany i przygotowany pod kołkowanie. W przyszłym tygodniu zatapiamy siatkę
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Elewacja

Dziś rozpoczęliśmy ocieplanie budynku grafitowym styropianem 20cm o współczynniku przenikania ciepła 0,32.

White
Dodaj komentarz

Szambo

Przyszedl czas na wkopanie szamba.
White
White
White
Dodaj komentarz

Tynki wewnętrzne

W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy tynkowanie ścian tynkami gipsowymi orac cementowo wapiennymi w pomieszczeniach mokrych. Więcej zdjęć niebawem.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Poddasze

Podłoga na poddaszu prawie skończona. Następnie zabieramy się za instalację elektryczną.

White
Dodaj komentarz

Izolacja fundamentu i drenaż

Dokończenie izolacji przeciw wodnej, klejenie styropianu do izolacji termicznej fundamentu oraz ułożenie folii kubełkowej. Poza zakończeniu prac związanych z izolowaniem fundamentu przystąpiłem do wykonania opaski drenażowej na podsypce z piasku płukanego oraz żwiru o granulacji 8-16, na której ułożyłem rurę drenażową w otulinie następnie całość została zasypana piaskiem płukanym. Przy okazji do domu została przeniesiona skrzynka elektryczna.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Izolacja fundamentów

W ostatnich dniach przystąpiłem osobiście do izolowania fundamentów (ekipa budowlana została wydalona z budowy). Na początku usunąłem niedoskonałości na ścianach fundamentu ( dziury, luźne elementy), następnie wykonałem wyoblenie na łączeniu ściany z ławą, które następnie zostało zagruntowane. Przejścia wodne, elektryczne i kanalizacyjne zostało uszczelnione zaprawą niskoskurczową, następnie w w/w przejścia zostały zatopione elastyczne kołnierze uszczelniające. Po wykonaniu powyższych prac przystąpiłem do podwójnego nakładania izolacji przeciw wodnej typu lekkiego. W dniu dzisiejszym przystąpiłem do przyklejania styropianu do izolacji fundamentów.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Montaż wiązarów, krycie dachu i montaż okien.

Po ponad półtoramiesięcznym czasie udało mi się znaleźć ekipę do montażu wiązarów i krycia dachu, nie chce mi się wspominać ile mnie to nerwów kosztowało ale co najważniejsze udało się zaczęli montaż! W tak zwanym między czasie moja stara ekipa murarska trzy razy poprawiała szczyty, niestety chłopaki nigdy nie mieli do czynienia z wiązarami a te wymagają mega precyzji jeżeli chodzi o budowę szczytów dlatego, że wysuwnice opierają się o szczyt i oba elementy muszą być ze sobą spasowane niemal do centymetra, w przypadku więźby tradycyjnej stawiasz dach i do niego dobudowujesz szczyt. Po więcej szczegółów odsyłam do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, uwierzcie mi dach to najważniejszy element stanu surowego i każdy jego element musi być wykonany prawidłowo, począwszy od prawidłowej wentylacji, odpowiedni montaż i uszczelnienie okien/wyłazów i kominów po prawidłowe ułożenie dachówki. Tak czy siak po niecałych dwóch tygodniach mam postawione wiązary i kończę krycie dachówką. Zastosowane materiały to: membrana wysoko paroprzepuszczalna Corotop Power, łaty i kontrłaty 4x6cm (lepsza wentylacja dachu), wykończenie deski czołowej, szczytów i kominów z płytki włókno-cementowej "struktonit", dachówka Roben Piemont antracyt angobowany, dwa wyłazy i dwie ławki, kominki wentylacyjne Wirplast fi 150mm oraz odpowietrzenie pionów kanalizacyjnych. 

Jak widać w między czasie zamontowaliśmy okna z drzwiami do kotłowni i drzwiami przesuwnymi HST od firmy M&S.

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wiązary

Na początku sierpnia na budowę zawitały wiązary od firmy Kudra, myślałem, że ich montaż przebiegnie szybko i sprawnie ale po raz kolejny problemem okazali się ludzie a raczej ich brak. W akcie desperacji podjąłem próbę znalezienie innej ekipy ale o tym w innym poście. Co do samych wiązarów to polecam to rozwiązanie wszystkim inwestorom budującym dom parterowy bez poddasza użytkowego. Zastosowanie wiązarów niesie za sobą same plusy takie jak czas budowy, wysezonowane i wysuszone drewno pozbawione cech biologicznych, heblowanie polepszające ogniochronność. Krótko pisząc wiązary  w odróżnieniu od więźby tradycyjnej mokrej nie "pracują" po ich wybudowaniu dzięki czemu mamy pewność, estetycznego dachu.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wieńce, szczyty i trochę poprawek

Po dłuższej przerwie wracam z relacją z budowy naszego domu. niestety ale w wakacje pojawiły się problemy z ludźmi do pracy w naszej ekipie i prace związane z wylaniem wieńców i budową szczytów przeciągnęły się do końca lipca.

White
White
White
Dodaj komentarz

Murowanie ścian nośnych

Na budowę wjechała dostawa bloczków od Silikaty Barlinek i zaczynamy wznoszenie ścian.

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Kolejna porcja zdjęć fundamentu.

Kolejna porcja zdjęć.

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Z dniem 1.04 rozpoczęliśmy budowę

Początkiem kwietnia rozpoczęliśmy budowę! Zaczynając od wytyczenia punktów i osi budynku, wykopy, lanie ław, murowanie bloczków fundamentowych, izolacja przeciwwilgociowa od wewnątrz fundamentu, zasypanie piaskiem, ułożenie  kanalizacji i przepustów na wodę i prąd i na koniec wylanie chudego betonu, jak widać pogoda dopisuje i nawet deszcz wiedział kiedy ma padać a zrobił to dnia nastopnego po wylaniu chudziaka :)

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Badania geotechniczne gruntu

Kilka dni temu wykonaliśmy badanie geotechniczne gruntu iteraz czekamy na ich opracowanie :)

White
White
Dodaj komentarz

Formalności

Aktualnie jesteśmy na etapie adaptacji projektu a następnie załatwiania pozwolenia na budowę. Optymistyczny termin rozpoczęcia budowy to przełom maja i czerwca.

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?