Blog założony przez AniaK.
Projekt: Dom w wilcach ver.2. Na blogu 9 wpisów, 49 zdjęć, 8 komentarzy.

Tynki, instalacje oraz ocieplenie

Trochę czasu minęło, a w tym czasie rewolucje w naszym domu.

Mamy już super gładkie tynki, hiper grube ocieplenie na zewnątrz oraz wszelkie instalacje - wodną, kanalizacyjną, elektryczną oraz ogrzewanie. Została już tylko wylewka na podłogi, która według planu powinna być już w przyszłym tygodniu :) później tylko ocieplenie poddasza wełną i można zabierać się za prace wykończeniowe.

 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach i okna

No i mamy w końcu piękny, czerwony dach! i do tego wielkie okna! z każdym nowym elementem dom wygląda coraz lepiej. Zaczęliśmy już także prace wewnątrz.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Więźba dachowa i ścianki działowe

W ostatnim czasie sporo się działo. Mamy więźbę dachową i wszystkie ścianki działowe ! W końu dom zyskał pełen kształt i wszystkie pomieszczenia są już pełnowymiarowe. Powiem szczerze, że na projekcie pomieszczenia wydają się dość małe, jednak w rzeczywistości spokojnie pomieszczą wszystko co należy :) W szczególności projektowa senioratka wydawała się niewielka, ale okazało się, że to tylko wrażenie i jest mega ustawna. Chyba nawet salon senioratki jest bardziej ustawny niż nasz duży salon :)

Już niedługo dorobimy się pokrycia dachu i okien i będzie pełen stan zamknięty!

Zdjęcia po kolei:

 

1. Balkon

2. Salon w dużym mieszkaniu

3. Kuchnia w dużym mieszkaniu

4. Kuchnia w małym mieszkaniu

5. Schody

6. Pokój na piętrze

7. Sypialnia na piętrze + garderoba

8. Front domu

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ścianka kolankowa, ściany szczytowe oraz strop

Trochę się działo od ostatniego wpisu, ale postęp jest duży i nasz dom w końcu ma konkretny kształt. W międzyczasie wylaliśmy strop, ustawiliśmy schody, a także wymurowane zostały wszystkie ścianki poddasza. Zaraz przed ostatnim weekendem został też wylany wieniec. Jeszcze tylko kilka poprawek, ściągnięcie szalunków i etap ścian nośnych można uznać za zakończony :) W przyszłym tygodniu ma też pojawić się dekarz, więc trzymamy kciuki, żeby szybko powstał dach. Niestety pogoda zapowiada się nieciekawie, ale kto wie ;)

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany parteru

Pogoda zrobiła się wręcz letnia to i roboty idą coraz lepiej! Mamy końcówkę maja i prawie gotowe ściany parteru. Brakuje tylko nadproży oraz podciągów i będzie można zabierać się za strop. Nie wiem czy wszyscy tak mają, ale na etapie fundamentów budynek wydawał mi się dużo mniejszy, a tymczasem miejsca w środku jest o wiele więcej, niż się spodziewałam. To chyba najbardziej efektowny etap budowy domu - nagle znikąd pojawia się coraz więcej domu i każdego dnia widać bardzo duże postępy. Aż milo popatrzeć! Przed urlopem nie było prawie nic a po urlopie dom już stoi :) no tak jakby.

Niestety czekaliśmy bardzo długo na bloczki, ponieważ producent miał więcej zamówień, niż był w stanie obsłużyć.. a trwało to dobre 2 tygodnie.

A poniżej kilka zdjęć:

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Poziom 0

Po Świętach pogoda dopisała i w ten sposób mamy poziom 0! Etap fundamentów uważam za zakończony :)

Jak tylko przyjadą bloczki zaczynamy ściany. 
 

White
White
Dodaj komentarz

Wielkanoc!

Wraz ze świętami i zbliżającym się do końca kwietniem, powoli zbliżamy się do końca pierwszego etapu - fundamentów. Ekipa dała radę z wylaniem chudziaka przed świętami i tak sobie obecnie schnie i czeka na kosmetyczne poprawki ( takie jak na przykład dopływ powietrza do kominka, który jakimś cudem niestety umknął naszej uwadze). Ale to i tak tylko drobne zmiany.  Na chwilę obecną brakuje nam tylko folii kubełkowej, drobnego dopieszczenia detali i poziom zero już będzie gotowy. A miał być gotowy na koniec marca ale jak to na budowie... :)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ławy fundamentowe już są!

Na szczęście pogoda w piątek rano dopisała i dzięki temu mamy już wylane ławy. Potrzebują teraz kilka dni spokoju, ale już w przyszłym tygodniu ruszamy z izolacją przeciwwilgociową i może, kto wie, też zaczniemy ściany fundamentowe

White
White
Dodaj komentarz

Zaczynamy!

Mamy już działkę, wszystkie formalności i pozwolenia, więc możemy zaczynać naszą budowlaną przygodę!

Na działce o powierzchni ok. 10 arów budujemy nasz wymarzony dom według projektu Dom w Wilcach pracowni Archon+. W projekcie wprowadziliśmy kilka zmian, myślę, że najistotniejszą jest osobne wejście do senioratki w miejscu garderoby na parterze w taki sposób, że każde mieszkanie jest totalnie odseparowane. Wejście do kotłowni będzie znajdować się od zewnątrz w miejscu okna oraz przez skryjówkę - spiżarnię w większym mieszkaniu. Reszta będzie wybudowana zgodnie z projektem, który jest idealnym kompromisem wielkości oraz funkcjonalności.

 

Jako, że pogoda dopisuje na dniach zaczynamy fundamenty! Na razie mamy tylko wielką dziurę w ziemi:)

White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?