Blog założony przez Paulina90.
Projekt: Dom w skalniakach. Na blogu 2 wpisy, 3 zdjęcia, 3 komentarze.

Dalsza budowa :)

Witam ponownie od maja zaczelismy stawiać parter naszego wymarzonego domu. Zamówiliśmy pustaki z Winenbergera dwie grubości jedne na ściany nośne a drugie na działówki.

Niestety nie trafiliśmy znowu z pogodą strasznie padało cały tydzień i już myśleliśmy że panowie budowlańcy nie wyrobia się w jeden tydzień ale na szczęście w ostatnie dwa dni mieliśmy piękną pogodę. Panowie się uwineli w tydzień ze stropem. I po parterze zostało nam na połowe piętra pustaków i drutu bo zamówiliśmy za zaś żeby nie jeździć po 10 razy i domawiać. Zwłaszcza że pietro będziemy budowac w lipcu. w październiku zakończymy dachem. Na ten rok bedzie koniec prac na nastepny rok zamowimy na wiosne okienka i drzwi. Między czasie mój mąż robi prace porzadkowe w ogródku. W około drzewek które zasadziliśmy rok temu zrobił piękne obrzeża z granitowej kostki. Zostało wyrównanie terenu świeżą ziemią i zasianie na wiosne trawki. Jeszcze w tym roku postaramy sie zasadzić pare drzewek żeby się już ukorzeniały. 

Mid 65aec01deeb02d08b464eb22f8041393
Mid 7cce146288b02b44f33c068293be5d3c
Mid a1e3f3b8e7b0c6d370c599e796285565
Dodaj komentarz

Zakup planu oraz rozpoczęcie formalności

Witam na początku mojego bloga przedstawię się mam na imię Paulina razem z mężem wspólnymi siłami budujemy dom dla nas i dla naszych przyszłych dzieci.

Chciałabym rozpocząć od początku naszej wyboistej drogi z formalnościami przed zaczęciem budowy czegokolwiek na zakupionej wcześniej działce.

Z wyborem działki nie mieliśmy problemu od razu jak ją zobaczyliśmy nie mieliśmy wątpliwości że to właśnie ta wyśniona i wymarzona gdzie stanie nasz dom.

Potem mieliśmy mały zgrzyt ze sąsiadem obok chodziło o udostępnienie wody ale wyszliśmy z opresji dogadując się z nim.

Następną kwestią było kupno i podpisanie umowy u notariusza.

Kiedy mieliśmy już akt notarialny w ręku pojechaliśmy do biura firmy Archon w Myślenicach aby zakupić wypatrzony wcześniej projekt domu.

Siedzieliśmy bardzo długo nad wszystkimi projektami a że firma Archon ma bardzo duży wybór projektów domów dla każdego droższe w budowie,tańsze, energooszczędne a nawet dla młodych z dofinansowaniem to mieliśmy duży dylemat.

Postanowiliśmy wyznaczyć sobie pewne kryteria takie jak: dom ma mieć przynajmniej 3 pokoje 1 garderobę 2 łazienki duży i przestronny salon oraz kuchnie ze spiżarką taki właśnie jest dom w skalniakach.

Wizualnie także jest ciekawy chociaż trochę zmieniliśmy plan to w środku doszliśmy do wiosku że zostanie tak jak jest.

Niestety nie mam pomysłu na kuchnie która jest otwarta ale mam nadzieję że może któryś z blogowiczów podzieli się swoimi pomysłami.

Do tego etapu co prawda mam jeszcze dużo czasu ale pasuje mieć jakiś pomysł.

Oczywiście kiedy już dostaliśmy ten nasz projekt to za osobisty odbiór w siedzibie firmy dostaliśmy gratisy dziennik budowy oraz tablicę informacyjną a także mnóstwo przydatnych broszurek reklamowych np. z oknoplastu,oraz gazetkę z przykładowymi projektami ogrodów ze szczegółowymi opisami kazdego kwiatka i krzaczka.

Po zakupie projektu udaliśmy się do pana projektanta który wniósł nam na plan poprawki i pmógł nam nieco we formalnościach do pozwolenia na budowę.

W planie zlikwidowaliśmy dwa balkony z przodu i tyłu zostały dwa po bokach z drzwi balkonowych zrobiliśmy zwykłe okna oraz z jednego okna do garażu z tyłu budynku beda drzwi żeby było łatwiej dostać się do kotłowni przez ogród. Z najbardziej istotnych zmian to zamiana ogrzewania gazowego na paliwo stałe niestety przez nasze niedopatrzenie musieliśmy zapłacić dodatkowo za zmianę charakterystyki energetycznej.

Błedy niestety każdemu się zdarząją jak niema kto doradzić :(

Reszta projektu bez zmian.

Dochodzimy do najważniejszego punktu tego etapu czyli uzupełniania stosu dokumentów do pozwolenia na budowę z tego względu że nas nie ma w kraju musieliśmy sie zdać na projektanta oraz na naszego wspaniałego kolegę który nam odbierał różne dokumenty za upoważnieniem.

Na szczęście udało się nam w 1 rok załatwić wszystko i dostaliśmy pozwolenie na budowę. 

Nie bedę zanudzać szczegółami ale oczywiście jeżeli ktoś bedzie zainteresowany to ja chętnie opowiem co i gdzie załatwialiśmy.

Teraz w sierpniu zalaliśmy fundamenty i w nastepnym roku planujemy dalsze etapy budowy.

Na tą chwilę chciałabym zakończyć swoją krótką opowieść.

Dziękuję i pozdrawiam :Paulina.

 

 

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?