Z braku czasu nie uzupełniłam zabudowy poddasza.

Przypominam: mamy wiązary. Ocieplenie dawaliśmy w strefie dolnego pasa wiązara 15cm i w strefie murłaty 15cm. Wełna mineralna Neowool 034 + POLECAM! Świetna cena. Wykonawca chwalił, że dobry materiał - nie sypie się, jest mocno zbita. Klasa! Ostatecznie mamy 2,67cm wysokości pomieszczenia. Sufity z płyt G-K na ruszcie, ruszty idą krzyżowo, przy ścianach taśmy akustyczne przyklejane do profili i taśma poślizgowa.Sufity przygotowane pod malowanie.

Na górze zabudowa z płyty OSB. Uzyskaliśmy ok. 60m2 miejsca na graty i duperel. Można byłoby szarpnąć się na więcej, ale nie czujemy potrzeby. Jeśli takowa powstanie, będziemy zabudowywać resztę. Wentylacja podpięta i ocieplona wełną mineralną oraz folią alu. Poddasze wygląda jak las zapałek połączony z rurami wydechowymi Star Treka
Mamy dwa powiększone kominy (w projekcie były 3). Wentylacja jest wpięta do nich. Odcinki poziome są dlatego, gdyż wszędzie (z wyjątkiem salonu) mamy wymuszoną wentylację.

Uwaga: Schody włazowe przenieśliśmy do kotłowni. I chwała nam za ten pomysł! @Archon - co to za pomysł, żeby ten okropny właz umieścić w przedpokoju?!
Rada: nie róbcie włazu na dach w przedpokoju. W kotłowni spokojnie jest na niego miejsce (zrobię fotę to podeślę).

 

White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Wysokość pomieszczeń
#1
Witam, mam pytanie odnośnie wysokości pomieszczeń. W przekroju budynku podana wysokość pomieszczeń to 2.89 m. Co spowodowało, że ostatecznie wyszło 2.69? Pytam, ponieważ też planujemy zastosować wiązary. W projekcie wysokość pomieszczeń mamy 2.69 i trochę mnie to martwi bo nie chcę żeby później okazało się, że będzie za nisko. Pozdrawiam
20161117 143634 1
Napisany przez danuta.buduje.dom
#2
Wysokość pomieszczeń po wykończeniu podłogi mamy 2,67m. W projekcie jest 2,89m czyli o ile pamiętam wychodziło 12 warstw pustaka 600x240x240. My mamy 11 warstw pustaka 600x240x240 + wieniec 0,24m - posadzka i ocieplenie (0,13+0,08) co daje 2,67m Dla nas nie jest za nisko.
Default avatar
Napisany przez Dora
#3
Ile wyszlo wam za dach
Default avatar
Napisany przez Dora
#4
Ile wyszlo wam za dach
Default avatar
Napisany przez Maciek
#5
Świetny projekt, też zamierzam na jego podstawie budować, ale z racji na wąską działkę musieliśmy zwęzić budynek do 11,6m. Też chcę dach robić na wiązarach, tylko kryć blachodachówką, całość wtedy będzie lżejsza. Kominek będzie przeniesiony w róg salonu aby na poddaszu nie było komina na środku pomieszczenia. Chciałbym zagospodarować powierzchnię strychu - ok 60m2 to już ładne pomieszczenie - ale nie jako składzik, tylko chciałbym tam zrobić dodatkowe pomieszczenie np. siłownię rekreacyjną, jakiś rowerek, bieżnię, ławkę do ćwiczeń itp sprzęty. Czytałem gdzieś w innym projekcie nie w renklodach konkretnie, że obciążenie wiązarów to 120kg/m2 przy braku podpór, a w tym projekcie mamy ściany korytarza, z których jedna jest nośną, oryginalnie ta ściana między korytarzem a salonem, a w mojej wersji projektu nośna ma być ta druga ściana korytarza, a salonowa działowa. Czy mógłbym prosić o sprawdzenie w projekcie wiązarów jaka jest obciążalność strychu dla projektu wiązarów dla domu w renklodach. Z racji podpory ścianą nośną powinno to znacznie wzrosnąć, a waga ćwiczącego + taka ławka treningowa czy inny sprzęt raczej nie przekroczy 200kg/m2. Jak jest ze sztywnością podłogi z płyty osb na wiązarach? Ewentualnie gdyby domowa siłownia tam się nie sprawdziła myślałem zrobić tam gabinet w domowym zaciszu jakby to pomieszczenie gabinetowe na parterze trzeba było kiedyś przerobić na pokój dla drugiego dziecka. Co do doświetlenia strychu z racji wiązarów nie ma za bardzo miejsca na okna dachowe na poziomie wzroku, wchodzą w grę okna dachowe nad stropem poddasza lub dachowe w "tunelach" między wiązarami. Jaki jest odstęp pomiędzy kolejnymi sekcjami wiązarów? Dziękuję z góry za odpowiedź i gratuluję pięknego domu.
Default avatar
Napisany przez Graniczny Janusz
#6
Witam!Jaką Pani zastosowała wentylacje jak sie sprawdza iewentualnie zdjecie kratek wentylacyjnych ,jesli mozna.Dziekuje i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?