W końcu mam chwile by uzupełnić chociaż trochę jak zaczynaliśmy budowę.

Pierwszym krokiem była darowizna - działkę dostaliśmy od mojego taty i było to 26.03.2013r. formalności czyli wpisy w księgach wieczystych, uprawomocnienie trwało ok. 4 tyg.

Projekt wybraliśmy 28.05.2013 i wstępnie miała być parterówka jednak jak się okazało plan zagospodarowania nie zezwala w moim regionie na parterówki z małym kątem dachu więc musieliśmy zmienić swoje założenia i marzenia... W ciągu jednego dnia udało nam się załatwić mapę sytuacyjno-wysokościową i decyzję o przyłączeniu wody. Kolejnym krokiem był wybór geodety do przygotowania map oraz wyznaczenia granic działki i wtedy się zaczęło... Niestety wybrany przez nas geodeta to najgorsza decyzja jak do tej pory, gościu nie odbierał telefonów, kłamał że złożył dokumenty i czeka na zatwierdzenie jednym słowem pomyłka. Zlecenie od nas dostał 20.05.2013 a mapy były gotowe 29.08.2013 - tragedia. Projekt kupiliśmy 21.08.2013 przez internet a 22.08.2013 kurier był!! Tego samego dnia złożyliśmy wniosek o warunki techniczne zjazdu z drogi gminnej na działkę, w ciągu 5 dni było gotowe.

 Kolejną bardzo dobra decyzją był wybór projektanta, który wyręczył nas we wszystkich formalnościach. Otrzymał od nas zakupiony projekt i zrobił wszystko (zmiany w projekcie, wszystkie przyłącza) aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Dnia 02.09.2013r. otrzymał od nas zlecenie, swoją pracę wykonał do 19.10.2013r. (z założeniem że nam się bardzo nie spieszy bo budowę i tak rozpoczniemy wiosną), złożenie wniosku o pozwolenie na budowę 21.10.2013r. a pozwolenie zostało wydane 31.10.2013r. !! :) Wybór projektanta był podyktowany brakiem czasu na załatwianie papierków we własnym zakresie. Jeżeli ktoś jest z okolicy Zgorzelca, Bogatyni naprawdę mogę z czystym sumieniem polecić wybranego przez nas projektanta.

W tym samym czasie składaliśmy wniosek o warunki techniczne na prąd oraz zakupiliśmy okazjonalnie trochę materiałów tj. drewno na konstrukcję dachu które od razu przetarliśmy i zaimpregnowaliśmy, cegłę klinkierową oraz wkłady kominowe ceramiczne.

Zdecydowaliśmy się podjąć dalszą współpracę z projektantem, który został u nas kierownikiem budowy 10.02.2014r. i tym samym zgłosiliśmy już rozpoczęcie prac na budowie. Dobrze jest kiedy jeden człowiek zajmuje się do początku do końca i zna temat, a skoro ma uprawnienia i jest kompetentnym człowiekiem to czemu nie ;) Z jego polecenia zostali nam podesłani geodeci, którzy 27.02.2014r. wyznaczyli granice budynku.

I na tą chwile to tyle jeżeli chodzi o formalności, w razie pytań proszę pisać :)

 

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Ewelina
#1
Witam. W tym roku ruszamy z budową naszego domku. Wybraliśmy projekt domu w idaredach 4 P, w związku z tym, że nasze domy są podobne chciałabym się poradzić jakiego materiału używaliście do budowy
Default avatar
Napisany przez NaT
#2
O jaki etap budowy pytasz, co konkretnie?
Default avatar
Napisany przez Ewelina
#3
Konkretnie to od samego początku. Będziemy dopiero zaczynali, załatwiamy formalności.
Default avatar
Napisany przez NaT
#4
No mam skończone fundamenty więc jakiejs filozofii co do materiałów nie było, beton, stal zbrojeniowa, troche desek i gwozdzi na szalunki, folia do izolacji i rury na kanalizacje w tej kwestii nie ma jakis szczegolnych wyborów.
Default avatar
Napisany przez AniaJ
#5
Witam. My w tym roku również zaczęliśmy budowę idaredów, w zeszłym tygodniu wylany został strop. Teraz ekipa weszła na piętro. Jak wasze etapy?Gdzie budujecie?
Default avatar
Napisany przez NaT
#6
Ja buduje województwo dolnośląskie, powiat zgorzelecki. Trochę utknęłam z budową i ruszyć nie mogę...

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?