Długo wyczekiwany przez nas moment, czyli przygotowywanie do rozpoczęcia prac budowlanych. Zdecydowaliśmy się ogrodzić plac budowy siatką leśną, gdyż okolica jest dość często odwiedzana przez spacerowiczów i zwierzęta, a poza tym - strzeżonego Pan Bóg strzeże ;)

Następnego dnia przyjechali geodeci i wytyczyli granice oraz osie domu. Szybka, fachowa robota, aż miło się patrzyło :) Chciałabym, żeby cały okres budowy domu upłynął w takim pozytywnym nastawieniu i poczuciu spełnienia.

Kolejny etap to wykop pod fundamenty. 3 godzinki i po robocie :) Wykop niewielki, bo różnica w wysokości terenu między przednią, a tylną częścią działki niestety jest  znacząca. Ale na pewno coś temu zaradzimy w przyszłości :) Póki co, cieszmy się, że budowa domu oficjalnie ruszyła!

Zapomniałam wcześniej napisać, że mieliśmy niemały problem ze znalezieniem ekipy budowlanej. Po pierwsze, budowlańcy mają tyle roboty, że zawieranie wstępnych umów nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem nie daje gwarancji, że w przyszłości znajdą dla nas czas. Najgorsze jednak jest podejście niektórych, a właściwie większości firm, do których wysyłaliśmy zapytanie o wycenę. Zachowują się tak, jakby robili nam łaskę, że podejmą się budowy domu, a przecież robią to za niemałe pieniądze! Po drugie, odnoszę wrażenie, że prawdziwi fachowcy wyjechali zagranicę i zostali sami niedouczeni budowlańcy, którzy wyczuli, że to całkiem fajny i dochodowy interes, więc czemu nie spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Nie chcę urazić ludzi, którzy podchodzą do budowy z pasją, starannością i przestrzegają ogólnie przyjętych zasad! Wierzę, że tacy ludzie są. Niestety, póki co nie było nam pisane ich spotkać, stąd moje rozczarowanie i rozgoryczenie. Ale o tym, w dalszej części bloga.

White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?