Początek prac - 04.05.2019

Dokończenie prac związanych z drenażem zostawiłem sobie na moment, kiedy murarze poszli na druga budowę i miałem chwilę spokoju.

Po ułożeniu wszystkich rur i sprawdzeniu spadków rury zasypałem otoczakiem, a następnie wykonałem resztę zasypu do wysokości 0,5m poniżej górnej powierzchni ścian fundamentowych (widoczna biała linia).

Metoda zasypywania polegała na wstawieniu zbitych desek szalunkowych w odpowiedniej odległości od ścian fundamentowych i jednoczesnym zasypywaniu wykopu kamieniami, a z drugiej strony ziemią. Gdy czułem, że deski szalunkowe zaczynają napotykać zbyt duży opór przy wyciąganiu, wówczas wyciągałem deskę i obsypywałem dalej, aż do w/w poziomu.

Przy okazji drenażu wykonałem również rurę odprowadzającą deszczówkę i sprowadziłem ją w wykopie do miejsca, w którym odprowadzana jest również woda z drenażu.

Rury zakopane są jak na razie płytko (na jakieś 0,5m p.p.t.) ale z racji tego, że teren na działce będzie jeszcze równany, końcowe zagłębienie rur będzie większe niż poziom przemarzania gruntu.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?