Blog założony przez Katarzyna.
Projekt: Dom w zielistkach 2. Na blogu 10 wpisów, 44 zdjęcia, 11 komentarzy.

Niedługo nie będzie nam już padać na głowę;D

22,08,2017 Uzupełniłam wkońcu wszystkie wpisy od samego początku, kolejny wpis będzie już z dachem. Koszt dachu wyszedł dużo niższy nić zakładaliśmy w budżecie, ponieważ drzewo pochodziło z własnego lasu i dano nam pozwolenie na jego ścięcie. Jedynie drzewo na dach pocięto nam na pobliskim tartaku, a jego pomalowanie impregnatem podjęliśmy się we własnym zakresie.  Zmianie uległo pokrycie dachu, zrezygnowaliśmy z dachówki na poczet blacho dachówki, nie ukrywam  że miało to również wpływ  na zwiększenie się pieniędzy w budżecie;D

White
White
White
Dodaj komentarz

Nie taki mały......

01.08.2017 Wszystkie obawy że dom będzie za mały zostały rozwiane;). Podjęliśmy słuszną decyzję o wyborze tego właśnie projektu. Pomieszczenia są świetnie rozplanowane. Narzeczony najbardziej cieszy się z kotłowni, która wyszła naprawdę duża ;). Również łazienka na dole nas zaskoczyła, że nie będzie taka klitką. Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian jak całkowicie otwarte schody bez ścianki na pół pietrze, zostawiliśmy wnękę pod schodami od strony salonu by móc tam w przyszłości zrobić szafki oraz zrezygnowaliśmy z okna dachowego w górnej łazience i zastąpiliśmy go małym oknem koło komina. Już nie mogę się doczekać jak tak zamieszkamy.....

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wiecha!!

14.06.2017 No i wiecha ;DD ściany postawione, szlunek zrobiony czas na lanie stropu. Na deski daliśmy czarna folię aby mogły się jeszcze przydać również na innej budowie ;).

White
White
White
White
Dodaj komentarz

wkońcu wyszliśmy z ziemi;D

23,05,2017- 26.05.2017 Zalaliśmy chudziaka mimo niesprzyjającej pogody. Chłopcy szybko się uwinęli bo ścianki na wysokość drzwi zostały postawione w jeden dzień i wrońcu coś widać.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Lanie ław

12.04.2017 a my dalej na wysokości ziemi;) - lejemy ławy . Rury od kanalizacji prawie zostały wyprowadzone

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Stawiamy scianki fundamentowe

11.04.2017 ścianki fundamentowe już stoją :) w późniejszym etapie przyjedzie mini koparka i wykopie przy fundamentach dziury i będziemy robić drenaż.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Przyjechałyy gruszki

05.04.2017 r- Na tym etapie budowy wiemy, już że popełniliśmy przynajmniej dwa błędy. Jednym z nich było brak oszalowania pod fundamenty ;/ poszło więcej betonu niż się spodziewaliśmy, ale kto nie popełnia błędów.....;).
 

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Kopiemy fundamenty

 

Początkowo trochę się obawialiśmy, że będziemy musieli lać płytę ale na szczęście kilka ruchów koparką i wszystkie wątpliwości rozwiane. 03.kwietnia wykopali nam fundamenty;).

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Pierwsze prace naszych majstrów

Budowę domu zleciliśmy poleconej przez znajomych lokalnej firmie. Jak do tej pory jesteśmy z nich bardzo zadowoleni;). Będziemy z ich usług korzystać do stanu surowego otwartego. Pozostałe prace w miarę możliwości wykonamy samodzielnie lub zlecimy miejscowym specom  np hydraulikę. :). Poniżej zdjęcie z momentu łapania poziomu - było bardzo zimno 31.03.2017 r.

White
Dodaj komentarz

Nasze początki

Swoją przygodę z budową domu rozpoczęliśmy od złożenia początkiem stycznia 2017 r. w Urzędzie wniosku o pozwolenie na budowę. Pierwsze prace odbyły się  17.03.2017 roku kiedy to Geodeta przyszedł pomierzył i wyznaczył nasz dom w postaci 4 palików ;), a nie trwało to więcej  niż pół godziny i kosztowało 400 zł. W związku, iż nasza działka jest wazka i ma kształt trójkąta nie mieliśmy za bardzo możliwości zastanawiania się w którym miejscu ma powstać dom- postawiono nas przed faktem dokonanym ;). Mieliśmy również szczęście, że wybraliśmy dom o takich gabarytach a nie o 1 metr większy bo na prawie 20 arach byśmy się nie zmieścili. Rada dla laików- najpierw przedyskutujcie z geodetą czy wybrany przez was dom się zmieści na waszej działce, a później kupujcie projekt;). Pamiętajcie, że trzeba uwzględnić wszystkie urzędowe odległości jak odległość od sieci rzecznej, od drogi powiatowej, od sąsiada, jak i również wziąć pod uwagę plan zagospodarowania terenu ;). Jak się domyślacie my zrobiliśmy odwrotnie, najpierw kupiliśmy projekt, a później Geodeta dał nam do myślenia;), ale udało się nasz dom się zmieścił ;).

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?