Witamy Wszystkich ;)


Było piękne majowe popołudnie. Mąż akurat był na obozie z uczniami, ja poszłam , zobaczyłam i się zakochałam. To był impuls. Rozejrzałam się po okolicy. Od razu wiedziałam, że to tu będzie Nasze miejsce. Wysłałam Mężowi zdjęcie działki. Się zdziwił chłopaczyna :P wcześniej tylko gdzieś tam, kiedyś rozmawialiśmy o marzeniu jakim byłby Nasz dom. A ja rach-ciach! Zarezerwowałam. Mąż wrócił. Przedyskutowaliśmy temat. Podjęliśmy decyzję - budujemy dom. 
Początkowo wybraliśmy inny projekt, jednak okazało się, że mamy za wąską działkę. Potem jeden rzut okiem i pokochałam Malinówki. Wybraliśmy Maliny 4 w odbiciu lustrzanym. 

Zmiany jakie wprowadziliśmy:
- wyrównanie bryły budynku (zniwelowanie wnęki wejściowej - zyskujemy większy hol i kotłownie)
- przedłużenie dachu nad wejściem (tak jak nad tarasem) 
- zmniejszenie okna w kotłowni 
- dodanie drzwi zewnętrznych do kotłowni
- zmniejszenie okna w pokoju gościnnym na dole
- likwidacja okna narożnego w kuchni - zostawiliśmy wielkości okien takie jak w projekcie, jedynie dodaliśmy słupek pomiędzy nimi
- na półpiętrze dodaliśmy dwa okna w ścianie zamiast dachowego (kto by tam się wspinał i je mył? no na pewno nie ja :P)
- podniesienie ścianki kolankowej o jeden bloczek
- na górze w każdym pokoju zrezygnowaliśmy z okien balkonowych
- tam gdzie sypialnia będzie łazienka i pralnia (z łazienki będzie się przechodziło do pralni)
- miejsce łazienki i pralni będzie Nasza sypialnia wraz z garderobą
- jeden z pokoi ciut powiększony na miejsce na szafę wnękową
- okna dachowe będą w łazience oraz garderobie

Będziemy budować z ytonga 24, strop teriva 8komorowy. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła , podłogówka w całym domu. Dodatkowo z boku domu wiata samochodowa, na dwa samochody parkowane prostopadle do domu. Budowa systemem zleconym. 

W sierpniu 2016 kupiliśmy działkę. W czerwcu 2017 dostaliśmy pozwolenie na budowę. Z początkiem lipca ruszyła budowa. Aktualnie jesteśmy na etapie zalanych zbrojeń na fundamenty. Przez okres urlopowy trochę to wszystko trwa, jednak od poniedziałku wchodzą murarze i mają iść podobno jak burza ;) 

Budujemy w województwie opolskim - miasto Kędzierzyn-Koźle ;)

Już nie mogę doczekać się momentu kiedy dom będzie "rósł" ;D

Pozdrawiam
Trzymajcie kciuki
Karolina

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez agnieszka.p
1 osoba lubi ten post
#1
Powodzenia! My też mieliśmy niedawno pustą działkę, a teraz się już dumnie prezentują Malinówki. Też zdecydowaliśmy się na rezygnację z wnęki przy wejściu i przedłużyliśmy zadaszenie. I to była bardzo dobra decyzja. Elewacja na tym nie ucierpiała, a pomieszczenie gospodarcze i wiatrołap dużo zyskały.
Default avatar
Napisany przez Magda T.
1 osoba lubi ten post
#2
Dzień Dobry, Wybraliśmy z chłopakiem projekt malinówki 4, też budowa w Opolskim. Aktualnie załatwiamy całą papierologię, ale piszę z prośbą czy byłaby możliwość zobaczenia Pani domu na żywo, jak to wygląda jak postawione są już ściany? Pozdrawiam Serdecznie :)
Sam 5365 crop
Napisany przez Karolina i Mateusz
1 osoba lubi ten post
#3
Pani Magdo u Nas na razie fundamenty ;) blog prowadzony na bieżąco ;) ale jak tylko staną ściany to zapraszamy ;)
Default avatar
Napisany przez Malinowa
1 osoba lubi ten post
#4
Powodzenia, my również zakupiliśmy lustrzane Malinowki 4. Jesteśmy na etapie formalności. Na pewno będziemy podglądać postępy u was;)
Default avatar
Napisany przez Tomasz
1 osoba lubi ten post
#5
Właśnie zastanawiamy się nad tym projektem hihi naprawdę spełnia nasze oczekiwania... Z pewnością będziemy śledzić Państwa bloga! Czekamy z niecierpliwością na dalsze fotorelacje życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i zdrowia! P.s. Moglibyśmy prosić o kosztorys na mail i z jaki koszt wyceniła firma? Pawlowski30@op.pl serdecznie dziękujemy
Default avatar
Napisany przez Norbert
#6
Witam, czy ktoś z Państwa mógł by przybliżyć koszt budowy tego domu? oczywiście koszt stanu surowego otwartego z dachem.Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Magda T.
#7
Witam, Jak sytuacja z budową? U nas jest już projekt w adaptacji i od przyszłego roku zaczynamy :) Pozdrawiam Serdecznie :)
Default avatar
Napisany przez Magda
1 osoba lubi ten post
#8
Dzień Dobry Pani Karolino, będę przejazdem teraz w niedzielę w Kędzierzynie. Czy jest możliwość abyśmy z chłopakiem mogli podjechać zerknąć na budowę? Pozdrawiamy Serdecznie!
Sam 5365 crop
Napisany przez Karolina i Mateusz
#9
oczywiście zapraszam ;) karolina.sadyk@gmail.com proszę napisać a wyślę numer tel ;)
Default avatar
Napisany przez Patrycja
#10
Witam, zastanawiamy się z mężem czy malinówki mniejsze czy 4 :) Czy mogłabym prosić o kosztorys jak Pan Tomasz? Będę z niecierpliwością śledzić Państwa budowę, my chcemy budować w lubelskim nasz malinowy raj. Pozdrawiam serdecznie patrycja.turczyn@onet.pl
Default avatar
Napisany przez HeMar
#11
Wiam, zastanawiamy się nad kupnem projektu i chcielibysmy zobaczyć jak duże są pokoje i jak wygląda rozmieszczenie. Jesteśmy z opolskiego. Czy byłaby możliwość zobaczenia Państwa domu? info na marcinho199090@gmail.com Dzięki i pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Magdalena P.
#12
Witam, planujemy z mężem także zakup projektu i budowę Malinówki 4. Bardzo podobają mi się Państwa modyfikacje w projekcie, a mianowicie zmiany z pralnią i łazienką na piętrze.Czy mogłabym dowiedzieć się jakie powierzchnie pralni i łazienki uzyskaliście dzięki tej zmianie? Pomysł z doświetleniem schodów zwykłym oknem zamiast dachowym też jest fajny. Ja zastanawiałam się z mężem nad świetlikiem, ale to niestety dość kosztowne, a pomysł z oknem tak usytuowanym na ścianie wydaje się być trafiony :) Dlatego gratuluję pomysłów. Pozdrawiam (podsiedlik79@o2.pl)
Default avatar
Napisany przez ktokolwiek
#13
My także z wnęki zrezygnowaliśmy a dach przedłużyliśmy. Czy można prosić o jakieś wyliczenia/koszta systemem zleconym oczywiście.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?