Witam,

spośród setek obejrzanych  projektów wybraliśmy z mężem projekt domu w leszczynowcach 4 lustrzane odbicie. Upierałam się na dom parterowy i jest to projekt idealny dla nas. U nas kolejność była trochę inna- najpierw wybraliśmy projekt, a następnie szukaliśmy działki. Mieliśmy  niezłe przygody podczas wyboru działki i o mały włos nie wpakowalibyśmy się w bagno ( dosłownie).

RADA: przed wyborem działki warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego , który jest dostępny w gminie oraz sprawdzenie czy grunt nie jest nasypem lub podmokły - JEŚLI TAK TO KOSZTY FUNDAMENTÓW MOGĄ BYĆ KOLOSALNE.

Znaleźliśmy super działkę , uzbrojoną  , ale ze względu na jej wymiar i przepisy budowlane byliśmy zmuszeni zrezygnować z okna w garażu oraz zwężenie domu o 0,5 m w salonie i kuchni  ;( . Poszerzamy nieco łazienkę kosztem sypialni. Kształt okien również zmieniliśmy.

Zdecydowaliśmy się na budowę systemem  zleconym z zaufaną firmą budowlaną. Będą budować dom od fundamentów po wykończenie ternu wokół domu.

Mamy nadzieję , że to znacznie skróci czas budowy ;)

Wszelkie formalności  udało nam załatwić dość szybko . RADA: Trzeba "wydeptywać ścieżki" w swojej sprawie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?