Blog założony przez Asia.
Projekt: Dom w żurawkach 4 (G2). Na blogu 6 wpisów, 27 zdjęć, 6 komentarzy.

Gniazdka i przełączniki... otwory na puszki

Hej, jesteśmy na etapie kucia dziur na puszki. Na telewizor robimy otwory na dwóch ścianach- tej z lazienki i między oknami. Taka alternatywa jakbyśmy chcieli jakieś przemeblowanie. Na ten moment planujemy telewizor na ścianie łazienki. W kuchni robimy otwory nad blatem jak i pod, np. na ekspres do kawy, co nie będzie przestawiane, więc kabel może być schowany. Otwory też będą nad blatem barkowym dzielącym kuchnię od jadalni, planujemy dać tam przełącznik światła nad barkiem, gniazdko usb i zwykłe gniazdko. Ogólnie światło w kuchni będzie włączane nad blatem w 3ch miejscach- nad zlewem, nad blatem przy schodach i ogólne światło sufitowe. W jadalni i salonie planujemy 7 punktów na gniazdka włącznie z tv. Żeby ułatwić sobie rozplanowanie gniazdek i przełączników, na ścianach rozrysowaliśmy co, gdzie i na jakiej wysokości będzie, co każdemu polecam. Nie korzystaliśmy z żadnych usług architektów czy projektantów, skorzystałam z aranżacji jakie są na stronie archonu, bo w zasadzie mają je fajnie rozplanowane. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za udane rozplanowanie kabli pod instalację, bo doświadczenia nie mamy a robimy to sami :)
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe zdjęcia cd

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe zdjęcia cd

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Stan surowy zamknięty

Witam, już jesteśmy "zamknięci" :). Okna dachowe wybraliśmy fakro, dwuszybowe, z wywietrznikami, okna pionowe firmy Pagen model schuco, rolety zewnętrzne, drzwi Delta, bramę garażową Wiśniowski. Kolor okien pionowych, drzwi i bramy Winchester, dwustronny.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe zdjęcia

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Krótki opis co zmieniliśmy w projekcie.

Witam, właśnie kończymy stan surowy otwarty. Wprowadziliśmy małe zmiany w projekcie wewnątrz. 1. Zamieniliśmy schody z wiatrołapem. 2. W związku z powyższym pomieszczenia- pralnia i garderoba na górze- też się zmieniły, są obok siebie, a żeby nie tracić przestrzeni, połączyłam je w jedno pomieszczenie. 3. Garaż poszerzyliśmy o pół metra. Zostawiliśmy tylko jedno okno i to jeszcze pomniejszone. 4. W sypialni nie robię łazienki, a w jej miejsce garderobę, w miejscu garderoby (a jest większa o te pół metra garażu) będzie kącik typu toaletka, czy mała czytelnia. Nie zrobilam w pełni zamkniętej tej toaletki tylko jest ścianka na dwa pustaki od strony garderoby. 5. Zlikwidowałam jedno okno w pokoju najmniejszym, środkowym. 6. Od łazienki na parterze wudłużyłam ściankę tak, by od schodów był otwór 100cm, a żeby choć troszkę wygłuszyć dochodzące z łazienki melldie ;). Dzięki temu też dłuższa ściana pozwala nam na większe możliwości ustawienia w salonie. I tak: Że schody zamieniłam z wiarołapem, nie robię pomieszczenia gospodarszego, tylko od strony wiatrołapu będzie pod nimi szafa, a od strony kuchni spiżarka- jakieś szafki wsadzimy, pod najniższym punktem schodów będzie miejsce np. na sprzęt do sprzątania. Dokładnie jak to będzie wyglądało jeszcze nie wiem. W październiku przyjdą okna pionowe.
White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?