Blog założony przez SebastianC.
Projekt: Dom w jabłonkach 16. Na blogu 7 wpisów, 39 zdjęć, 7 komentarzy.

No i się wylało - anhydryt

Wylalismy anhydryt od Lafarge, narazie wygląda ładnie :), zdięcia zrobione z zewnątrz na świeżo. Na trzeci dzień zmieciemy mleczko i czekamy na montaż pompy i na wygrzewanie. Tymczasem szykujemy się na płytkowanie częściowe kotłowni i zabudowy GK całego poddasza, ocieplimy jak już cała woda wyparuje.

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Instalacje

Znowu ruszyło, okna już są więc czas zacząć instalacje. Elektrykowi zajęło to dwa tygodnie, wod-kan poszedł migiem bo w niecałe trzy dni. Tynkarze działali na 200 % od rana do późnego wieczora przez 8 dni, tynki częściowo gipsowe Knauf Diamant, w łazienkach i kotłowni cementowy. Następni przewody wentylacyjne na stropie, żeby można izolację robić, no i na nią nadszedł czas. No cóż firmy zajęte terminów brak więc stwierdziłem zabiorę się za to sam, przecież to takie proste pójdzie szybko pomyślałem :). Austrotherm czeka cierpliwie, zakasałem rękawy hmm... tylko brak narzędzi czym to ciąć, czym kleić, na szybkości pożyczyłem maszynkę, kupiłem nóż, pistolet do piany i uciekam z metrami. Trochę to potrwało dłużej niż zakładałem ale z efektów zadowolony, za drugim razem wyjdzie jeszcze lepiej  :). Na parterze styropian kładłem na folię 0,5mm w dwóch warstwach 8 cm +8 cm na kleju, na poddaszu zmuszony byłem do grubości 8 cm na kleju z uwagi na przewody wentylacyjne fi 7,5 cm. Kolejne trzy dni i rurki ogrzewania na podłodze, system KANTHERM. Wylewki anhydrytowe zamówione. Rozpędziło się oby tak dalej.  

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Czas na okna

W końcu nadszedł czas na okna, niesamowicie dłuuugo oczekiwane bo prawie pół roku a i tak nie obyło się bez błędów. O ile montaż zrobiony poprawnie to okna zamówione trochę odbiegają od tego co miało być, a klameczek jeszcze nie otrzymałem :(, no ale cóż czasem człowiek trafi na "specjalistów". Okna trzyszybowe Adams Passive Line antracyt/biały. 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

SSO zakończony

Turmalin na dachu więc nadszedł czas na przerwę zimową, odpoczynek i ładowanie akumulatorów. Trochę zmian wprowadzonych, zostały tylko dwa okna dachowe w łazience i pralni. Komin z jednym kanałem wentylacyjnym do kotłowni jednak wymurowany, ale czy będzie używany czas pokaże, liczymy na sprawne działanie pompy ciepła, brak kominka w salonie. Okna na poddaszu niższe niż w projekcie, na parterze w kuchni jadalni i salonie nieznacznie węższe, reszta wg projektu. Duuużo pracy jeszcze przed nami zatem czekamy na rychłą wiosnę. 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Zasypujemy

Nadszedł czas aby zasypać to co zaczęło być widać. Pospółka, gruz, żwir, piasek wozimy, wozimy i wozimy i nie ma końca. Idzie drenaż w koło, kanalizacja pozioma, rura wody pitnej i arot na kabel elektr. do altany. Teraz czekamy na chudziaka i rozglądamy się gdzie by tu ziemi jeszcze skombinować, a trochę tego jeszcze potrzeba.

White
White
White
Dodaj komentarz

W końcu wystartowaliśmy !!!

W końcu zaczęliśmy, w końcu będzie coś widać, wielka radość !!!. Pierwszy dzień wkroczyli na działkę geodeta z koparkowym. Wytyczenie wstępne i kopiemy, następnie wytyczenie osi i zera. Drugi dzień ekipa budowlana ostro wzięła się za szalunki ław i zbrojenie, jeden dzień pyk i gotowe, WOW! Jak tak dobrze idzie to przy okazji robimy fundament na altankę. Na chwilę prace przerywa deszcz, i co? Jeszcze domu nie ma a my już mamy basen na działce. Ta ziemia nie chce wcale pić. Już wiadomo, że będzie potrzebny drenaż. I kolejny dzień, elektryk rach ciach i bednarka przygotowana. Ławki wylane, idą ścianki z bloczków, wszystko w niezłym tempie, wieniec, izolacja, folia kubełkowa i mamy to, gotowe.

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Czekając na pozwolenie

Długo wyczekiwany moment nadchodzi, lada dzień pozwolenie w łapkach :). Póki co cieszymy się pogodą i widokami, więźba czeka, kibelek prawie skończony. Ekipa budowlana w boksach.Plan na ten rok to SSO. Będzie pompa ciepła, rekuperacja, brak kominka, komin w kotłowni z jednym wentylacyjnym zostaje, jeszcze nie do końca przekonani jaki system (na paliwo stałe czy gazowy gdyby pompka nie dawała rady), pozbywamy się okien dachowych w trzech sypialniach oraz klatce schodowej, zwykłe okna na poddaszu bez portfenetrów. Dachówka wybrana Brass Turmalin antracyt, okna dachowe od Roto.

White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?