Blog założony przez SebastianC.
Projekt: Dom w jabłonkach 16. Na blogu 4 wpisy, 18 zdjęć, 4 komentarze.

SSO zakończony

Turmalin na dachu więc nadszedł czas na przerwę zimową, odpoczynek i ładowanie akumulatorów. Trochę zmian wprowadzonych, zostały tylko dwa okna dachowe w łazience i pralni. Komin z jednym kanałem wentylacyjnym do kotłowni jednak wymurowany, ale czy będzie używany czas pokaże, liczymy na sprawne działanie pompy ciepła, brak kominka w salonie. Okna na poddaszu niższe niż w projekcie, na parterze w kuchni jadalni i salonie nieznacznie węższe, reszta wg projektu. Duuużo pracy jeszcze przed nami zatem czekamy na rychłą wiosnę. 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Zasypujemy

Nadszedł czas aby zasypać to co zaczęło być widać. Pospółka, gruz, żwir, piasek wozimy, wozimy i wozimy i nie ma końca. Idzie drenaż w koło, kanalizacja pozioma, rura wody pitnej i arot na kabel elektr. do altany. Teraz czekamy na chudziaka i rozglądamy się gdzie by tu ziemi jeszcze skombinować, a trochę tego jeszcze potrzeba.

White
White
White
Dodaj komentarz

W końcu wystartowaliśmy !!!

W końcu zaczęliśmy, w końcu będzie coś widać, wielka radość !!!. Pierwszy dzień wkroczyli na działkę geodeta z koparkowym. Wytyczenie wstępne i kopiemy, następnie wytyczenie osi i zera. Drugi dzień ekipa budowlana ostro wzięła się za szalunki ław i zbrojenie, jeden dzień pyk i gotowe, WOW! Jak tak dobrze idzie to przy okazji robimy fundament na altankę. Na chwilę prace przerywa deszcz, i co? Jeszcze domu nie ma a my już mamy basen na działce. Ta ziemia nie chce wcale pić. Już wiadomo, że będzie potrzebny drenaż. I kolejny dzień, elektryk rach ciach i bednarka przygotowana. Ławki wylane, idą ścianki z bloczków, wszystko w niezłym tempie, wieniec, izolacja, folia kubełkowa i mamy to, gotowe.

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Czekając na pozwolenie

Długo wyczekiwany moment nadchodzi, lada dzień pozwolenie w łapkach :). Póki co cieszymy się pogodą i widokami, więźba czeka, kibelek prawie skończony. Ekipa budowlana w boksach.Plan na ten rok to SSO. Będzie pompa ciepła, rekuperacja, brak kominka, komin w kotłowni z jednym wentylacyjnym zostaje, jeszcze nie do końca przekonani jaki system (na paliwo stałe czy gazowy gdyby pompka nie dawała rady), pozbywamy się okien dachowych w trzech sypialniach oraz klatce schodowej, zwykłe okna na poddaszu bez portfenetrów. Dachówka wybrana Brass Turmalin antracyt, okna dachowe od Roto.

White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?