Blog założony przez 222europa.
Projekt: Dom w kalateach 8 (G2). Na blogu 10 wpisów, 65 zdjęć, 7 komentarzy.

Instalacja Centralnego Odkurzacza

Przed pracami przy ogrzewaniu podłogowym pora na instalację centralnego ogrzewania . Założenia są takie aby stworzyć funkcjonalny i minimalistyczny układ gniazd ssących . W tym celu jednostkę odkurzacza umiejscowiono w garażu na ścianie dzielącej z łazienką na dole tuż za drzwiami z wiatrołapu . W jednostce centralnej będzie dodatkowe wejście co powoduje jego zasięg na garaż kotłownię oraz wiatrołap . Jednostka odkurzacza to CycloVac JC HX615 + zestaw DataSync 9 m . Gniazda ssące na ścianach  kuchnia-spiżarnia , - parter krótki korytarz-łazienka , pokój nad wiatrołapem przy wejściu , korytarz przy wejściu do pokoju z duzym oknem i balkonem  ( zdjęcia z kropkami przed montażem ) . Ponad to w kuchni podejście do szufelki automatycznej centralnie na wykuszu . Montaż odkurzacza w późniejszym czasie

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Instalacja elektryczna , alarmowa , internetowa , monitoringu i multimediów

Rozpoczeły się prace z instalacjami . Na początku chciałbym zauważyć , że przed realizacją warto dokładnie wszystkie szczegóły omówić z wykonawcą . W naszym przypadku wykonaca wiele rzeczy przeoczył i kontak w czasie prac wykonywanych przez niego był bardzo intensywny . Polecam unikanie takich sytuacji . Dla oświetlenia zewnętrznego w całości wybraliśmy automatyzm ( oczywiście z możliwościa włączenia lub wyłączenia ręcznego ) polegający na zastosowaniu Zegaru astronomicznego . Monitoring z detekcją ruchu i powiadomieniem sms z jednoczesnym wysyłaniem zdjęć na mail w interwale 8 kamer i rejestrator . Bardzo ważne by przed zleceniem wykonania monitoringu dopracować szczszegóły u nas wyszło niestety pod górkę . nad rozdzielczą elementy monitoringu .

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ogrodzenie

Na ogrodzenie wybraliśmy panele ocynkowane malowane proszkowo z podmórówką na długości 220 m w tym brama i furtka przejezdna. a na 20 metrów od strony wjazdu wykonywane są podmurówka i słupki Joniec gorce de lux GL38 w kolorze piryt przęsła bramki i brama przesuwna z Kolekcja MODERN - WIŚNIOWSKI AW.10.104 . Już prawie na ukończeniu podłączenie automattyki i dobranie oświetlenia oraz videodomofonu.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Instalacja Fotowoltaiki

Postanowiliśmy jak najszybciej podłączyć się z instalacją fotowoltaiczną do sieci energetycznej by zapasy energii już zaczeły się gromadzić . ( prądu na działce jeszcze nie ma -termin ostateczny energa wyznaczyła na 5.12.2019 czyli 14 miesięcy oczekiwania- chyba się spieszą ponieważ w sobotę 30.11.2019 przyjechali z przewodem - światło w tunelu) .

A tymczasem na dach już są gotowe do podłączenia 34  Moduły fotowoltaiczne polikryształ Sharp ND-AK 275W . Inwerter trójfazowy SMA STP 8,0 . Moc zestawu 9,35kW moduły Qcells.

Po 16 miesiącach oczekiwania prąd zagościł na działce i w budynku 30 styczeń .

Od 20 kwietnia budowa jeszcze nie dokończona stała się prosumencka . Wymieniono licznik na dwukierunkowy ( dodaję zdjęcie ) . Pogodne i prawie bezchmurne dni końca kwietnia powodują produkcję na poziomie powyżej 60kWh dziennie . Zalączę pomiar 24 kwietnia na koniec dnia .

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Odwierty pionowe , Kotłownia

Zainstalowanie pionowych wymienników ciepła do pozyskiwania energii cieplnej
z przypowierzchniowych warstw Ziemi . Wykonano kolektor pionowy w postaci 3 odwiertów na gł.100 m. każdy oraz studzienkę 3 obwodową i doprowadzono przewody z glikolem do budynku .Z dolnego źródła projektuje się uzyskać całkowite zapotrzebowania na moc grzewczą pompy ciepła, Nibe 1155PC o mocy12 kW , na cele centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). W dziale fundamenty opisałem iż na tym etapie w płycie fundamentowej wykonana została instalacja ogzewania podłogowego , 3 pętle , kotłownia i 2 w garażu (skrzynka z rozdzielaczem w kotłowni .

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Stolarka Zewnętrzna

Okna Iglo Energy Uw = 0,79 W/(m2K) ramka Swisspacer Ultimate . Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne Iglo-HS . Rolety zewnetrzne elektryczne.adaptacyjne  pod zabudowę .

Brama garażowa Hormann z napędem elektrycznym supramatic E . Drzwi wejściowe Supertherm 90 Uw = 0,78 W/(m2K)

 

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach

Wzmocnienia i Więżba dachowa pod dachówkę ceramiczną Titania Finesse w kolorze łupka glazurowana firmy Creaton

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop

Smart 20

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany Parteru

Ściany z Ytong 24 

White
White
Dodaj komentarz

Fundamenty

Płyta Fundamentowa dla domów energooszczędnych z ogrzewaniem podłogowym części gospodarczej

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?