Wszystko kiedyś się kończy. Mamy odbiór. Chata skończona. Budowa wypełniała każdy mój wolny czas od ponad 3 lat. Od szukania działki, planowania i szukania projektu aż do końca. Było mnóstwo wyrzeczeń, zero wakacji, wyjazdów (poza dwoma 5-dniowymi stażowymi nocnymi rejsami bo Bałtyku), 0 przerw świątecznych. Od ponad 2 lat nie byłem na rowerze, Udało mi się dwa razy być w teatrze. Od poniedziałku do soboty praca zawodowa i budowa. W niedziele szukanie materiałów i rozwiązań, czytanie poradników, blogów i dokumentacji (były też niedziele na budowie).

Na budowie spędziłem:

- 761 dni

- 7008 godz.

Przez prawie 92 % czasu byłem na budowie kompletnie sam. Spotkałem się w tym czasie z wieloma słowami uznania i podziwu ze strony otoczenia. To było bardzo pozytywne i budujące. Dzięki temu poznałem moje sąsiedztwo i przekonałem się, że trafiłem w dobre miejsce. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali. 

To była niesamowita przygoda. Będę mógł się udać na zasłużone wakacje :-) 

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Krzysiek
#1
Mógłbyś podsumować koszty realizacji? Niedługo zaczynam budowę i chciałbym wiedzieć ile można zaoszczędzić przy taki zaangażowaniu pracy własnej :) Z góry dzięki za odpowiedź.
Img 20211224 160739 hht
Napisany przez Sebastian
#2
Jeszcze się nie zbilansowałem :-) Orientacyjnie wychodzi to co w projekcie archiwalnym Amelii: Patrz na całkowity koszt robót budowlanych (systemem gospodarczym) i raczej na kolumnę "średnie" - dziś może to wyglądać inaczej ze względu na zmiany cen materiałów budowlanych....
Default avatar
Napisany przez Martin
#3
Dzień Dobry, czy mógłby Pan zdradzić gdzie Pan budował? Planuję podobna realizację, chciałbym zobaczyć efekt rzeczywisty oraz zaczerpnac kilku rad. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?