• Przyłącze: Do wykonania przyłącza wybrałem kabel światłowodowy zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 8E 9/125 G.652D. Włókna w standardzie G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych włókien jednomodowych. Mają obniżoną tłumienność i są optymalizowane pod kątem transmisji. Dzięki temu nie będę musiał martwić się o rozbieranie kostki przez dostawcę internetu i telewizji. Ułożyłem go pod ziemią w peszlu oraz dodatkowo w otulinie powlekanej. Do wprowadzenia kabla do budynku wykorzystałem przepust, który przygotowałem na etapie budowy fundamentu. Przy zasypywaniu ułożyłem niebieską folię rozpoznawczą.  Końcówkę wprowadziłem do zainstalowanej wcześniej studzienki kablowej w granicy działki z chodnikiem. 
  • Internet:  Od w/w studzienki kablowej kabel doprowadziłem do punktu centralnego w domu znajdującego się pod schodami. Tu będzie umiejscowiony router, ponieważ z tego miejsca zapewnione będzie najlepsze pokrycie sygnałem. 
  • TV: Bezpośrednie połączenie telewizora do internetu będzie z punktu centralnego przez skrętkę F/UTP. Oprócz tego wykonałem instalację antenową do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Wcześniej na etapie budowy dachu przymocowałem uchwyt antenowy do attyki i wyprowadziłem ponad połać dachu listwę instalacyjną do ułożenia kabla. Dzięki temu będę mógł bezinwazyjnie podłączyć antenę zewnętrzną. Zdecydowałem się na przewód koncentryczny 75 Om TRISET PROFI 120dB klasa A++ 1,13/4,80/6,90. Ma niską tłumienność i bardzo wysoką skuteczność ekranowania, dwie folie ekranujące: Al/PET/SY i Al/PET oraz bardzo niską impedancję sprzężeniową. Przewód ten doprowadziłem z poddasza do miejsca, w którym będzie telewizor oraz dodatkowo od punktu centralnego pod schodami do TV, gdybym jednak zdecydował się na kablówkę.
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?