Muszę odczekać 72h na wyschnięcie zaprawy do odpływu liniowego w łazience, aby móc nałożyć hydroizolację. Chcę jednocześnie ułożyć ją na podłogę w toalecie i łazience. W łazience dodatkowo na ścianę w miejscu kabiny prysznicowej, ale o tym później. W międzyczasie zaczynam od układania płytek na balkonach.

Gres rektyfikowany o wym. 60x60 układam na kleju elastycznym i z elastyczną fugą.

Na połączeniach z płytką czołową balkonu wykorzystam listwy typu L. Fugi będą miały 6mm. Dzięki temu gres nie będzie pękał pod wpływem zmiany temperatury,a woda która ew. dostanie się między płytki swobodnie odparuje przez fugę.

Do pracy będę potrzebował następujących narzędzi: miarka, szpachelka z ząbkami 10x10 do kleju, gąbka, poziomica, gumowa szpachelka do rozprowadzania fug i oczywiście narzędzie tnące do płytek, w tym przypadku będzie to szlifierka z tarczą diamentową.

2020/08/12 - Zdecydowałem, że zacznę od balkonu ogrodowego. Po dokładnym odmierzeniu i odrysowaniu przystąpiłem do pracy. Dociąłem gres na wymiar 4x60cm i przykleiłem od czoła balkonu.Następnie zamontowałem listwy typu L i ułożyłem pierwsze cztery płytki. Klej rozprowadzam na całej powierzchni, a przed położeniem smaruję płytkę cienką warstwą od spodu.

2020/08/13 - zostały cokoliki i fugi

2020/08/17 - cokoliki przyklejone, fugi gotowe na jednym i drugim balkonie. Jeszcze tylko silikonowanie.

2020/08/18 - Skończyłem wszystkie prace glazurnicze na balkonach i wracam do środka. Zeszlifuję gładź w toalecie, a następnie zrobię hydroizolacje - także w łazience.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?