Blog założony przez DOOMIN.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 2 wpisy, 51 zdjęć, 8 komentarzy.

Roboty ziemne, fundamenty...

I się zaczęło :)

Na początek przygotowanie drogi dojazdowej dla jakichkolwiek pojazdów (jeśli macie taką drogę wewnętrzną nie inwestujcie od razu w lepsze materiały).

Podczas wykopów napotkaliśmy na spory 'kamyk', który kiedyś stanie przed domem :)

Nie było łatwo, wspominając wcześniej... sprawdźcie teren przed zakupem. Niestety u mnie pojawiły się problemy z nim związane, a mianowicie okazał się bardzo podmokłym terenem. Wystarczy jak wykopie się dołek za pomocą łopaty i odczeka dzień lub dwa, wtedy będzie mniej więcej stwierdzić stan wód gruntowych. Dzięki konkretnej ekipie budowlanej wszystko poszło sprawnie i fundamenty zostały zalane :)

Wszystko teraz 'zimuje' i z powrotem startujemy na wiosnę :) Oczywiście jeśli pogoda dopisze ;)

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Początek

Witam!

Na wstępie chciałbym napisać, że bałem się tego wszystkiego, ale przy pomocy najbliższych stwierdziłem, że dam radę! Owszem, cała inwestycja jest - ALTERNATYWĄ MIESZKANIA W BLOKU. Dlatego też zdecydowałem się na projekt DOM W PLUMERIACH. Działka TA czy TAMTA... Każdy sam powinien sobie odpowiedzieć czego oczekuje i potrzebuje jeśli chodzi o lokalizację. W grę wchodzą oczywiście pieniądze jakie możemy przeznaczyć na daną nieruchomość... Jeśli ktoś będzie potrzebował informacji odnośnie formalności i kosztów poniesionych przy kupnie działki, bądź dalszej budowy, zapraszam na priv :)

Działka - teraz każdemu mogę powiedzieć, że lokalizacja, szkoła, sklep czy przystanek są ważnymi czynnikami ale proszę Was zorientujcie się przed zakupem danej działki jeśli chodzi o geologię terenu. U mnie wyszły pewne komplikacje, a mianowicie wysoki stan wód gruntowych, który naprawdę w wielu rzeczach jest dużym mankamentem.

Działkę, którą kupiłem, była zarośnięta - przeważnie jeżyny, młode brzózki (które rosną szczególnie na takich terenach - podmokłych, po tym od razu można stwierdzić że jest 'mokro'), olszyny, iglaki itd. Wszystko od początku zrobiłem własnymi siłami i przyjaciół... Jeżyny i inne chwasty i trawę pozbyłem się specyfikiem o nazwie Roundup, naprawdę polecam. Resztę czyli niepotrzebne drzewka - siłą piły łańcuchowej :)

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?