U nas trochę prac udało się popchąć do przodu.
Styropian został przyklejony z 3 stron, od frontu zostało do przyklejenia kilka arkuszy. Zamontowany został uchwyt do anteny satelitarnej i przepust na kable antenowe i internetowe. 

Mamy już wykonane ogrodzenie z siatki. Tak jak przy ogrodzeniu działki siatką leśną, tak i teraz powstaje wrażenie że działka stała się co najmniej 2-krotnie większa. 

Płytki zostały położone w kuchni (podłoga+fartuch), spiżarce, pomieszczeniu gospodarczym (demontowaliśmy zbiornik na CWU) i wiatrołapie (zabrakło 2szt. płytek, czekamy na dostawę).

Zabudowa poddasza trochę się wlecze, myślałem, ze szybciej to pójdzie. W zasadzie pozostało dokręcenie 2 regipsów w łazience, skos w jednym z pokoi i sufit nad schodami (tu najgorzej, bo trzeba rozłożyć rusztowanie).

W łazience na dole została wykonana zabudowa WC, jutro lub w poniedziałek kafelkarz zacznie układać płytki na ścianach. Jako, że będzie jodełka, wykonawca będzie miał dużo zabawy.

Mamy już także obsadzone wszystkie parapety zewnętrzne.

Fugi na podłogi zostały wybrane. Kolory: czarny (wiatrołap), szary (pomieszczenie gosp. spiżarka, łazienka), biały(fartuch) i beż (podłoga kuchnia).

Obecnie wyceniamy bramy, furtki, balustrady. 
Montaż mebli w kuchni możliwy za około 3 tygodnie. 
Czekamy aż ekipa skończy poddasze i posprząta po sobie na parterze - chcielibyśmy niebawem zacząć malować pomieszczenia. 

Panele i drzwi są już na magazynie, sprzedawca czeka na nasz sygnał, że można montować, ale to jeszcze chwilę potrwa.

White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#1
Witam, czy możesz nieco więcej napisać na temat styropianu, który wybrałeś? Pozdrawiam!
Default avatar
Napisany przez Marcin
#2
KNAUF Therm EXPERT Fasada XTherm λ 32 20 cm.
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#3
A czy zastanawiałeś się nad którąś z opcji podanych w moim wątku? Hikora - dom naszych marzeń. Czemu Knauf? Cena/promocja? Z polecenia? Jestem na podobnym etapie...i zastanawiam się, który z producentów oferuje najlepsze rozwiązanie.
Default avatar
Napisany przez Marcin
#4
Brałem pod uwagę dostępność i cenę wybierając spośród Knauf, swisspor, termoorganika i austrotherm. Szukałem 0,031 lub 0,032. Wszyscy producenci oferują podobny produkt. Wyróżnia się Kanuf Etixx Fasada - jest niesamowicie równy, ale znacznie drozszy. W zasadzie nie ma w tej chwili lepszego styro na rynku, jeśli szukacie mercedesa. Ja uważam ze nie warto aż tyle za niego płacić. Każdy z tych producentów oferuje b. dobrą, porównywalną jakość. Ostatecznie spośród tych wszystkich zdecydowałem się na Knauf Expert Fasada, jako że i cena i dostępność mi odpowiadała.
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#5
Wielkie dzięki, w takim razie firmę Knauf również wezmę pod uwagę :-)) pozdrawiam!
Default avatar
Napisany przez Kinga
#6
Witam, piękny dom. Marzy nam się z mężem. Proszę mi powiedzieć ile wyniósł Pana faktycznie stan surowy zamknięty? Również planujemy budowę na dolnym Śląsku. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Marcin
#7
SSZ wyszedł 210548 zł.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?