Dokumenty i tak zawana biurokarcja to u nas w związku moja działka. Zaczynamy od tego że na naszym kawałku ziemi jest zrobiony Plan zagospodarowania przestrzennego (PZ) ( w Internecie jest tez ) więc tam gdzie nie ma trzeba złożyć wzniosek o Warunki Zabudowy(WZ) wszystko w gminie. Wypiszę w punktach co i jak : 1. GMINA. Podanie o wypis i wyrys z PZ. Czas oczekiwania u nas ok . 10 dni ustawowo do 30 dni 2. Udałam się z karta katalogowa wybranego przez nas domku do Starostwa aby potwierdzić czy zmieści się w wytycznych PZ - jest ok. 3. Starostwo Powiatowe - w nim załatwimy mapki zasadnicze u nas od ręki koszt 41 zł 4. Zakup projektu oczywiście od Archon. Czas 2 dni i już mamy. 5. Geodeta - Mapki do celów projektowych - 5 szt i na maila wersja elektroniczna koszt 500 zł 6. Wodociagi i kanalizacja - wniosek o warunki podłączenia - bezpłatny czas oczekiwania ok 2 tyg. Ustawowo 30 dni. 7. Działka leży przy drodze asfaltowej ale noe ma zjazdu - Wniosek w Gminie o zgodę na wybudowanie zjazdu +mapka orientacyjna - bezpłatnie termin. 30dni. 8.. Adaptacja : Architekt sanitarna i elektryczna u nas trochę prościej bo adaptację zrobi nam kolega wujka i koszt jest przez to mniejszy ok. 1500 zł Inni wyceniali nam to ok 3500 zł kpszt ten zależny jest od zmian jakie dokonujemy w projekcie. P.s wszędzie odwiedzam urzędy z Aktem notarialnym , mapkami oraz dowodem osobistym. A tak po drodze miedzy formalnościami załatwiamy sprawy ślubne :) Zaproszenia rozwozimy czyli przyjemne z pożytecznym. Miłego dnia kochani !!!
Mid 6974861d78c3b64832ce867495bd9846

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Jagoda
#1
Cześć! Kiedy chcecie ruszać z budową? Jakie zmiany nanosiliście na projekt? Bo rozumiem, że budujecie Dom w Jabłonkach 12 G2...? Pozdrawiam!
Default avatar
Napisany przez Paulina
#2
Miło Was poznać :) budujecie jabłonki 12 g2? Dołacze do pytania Pani Jagody. Ruszylicie juz z budowa?

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?