Przygotowujemy się od dawna. Po wszstkich komplikacjach i formalnościach pierwszy kilof został wbity.

Na początek przygotowania do utwardzenia podjazdu.

Wkrótce zejdziemy z drogi od Annasza do Kajfasza, która zaczęła sie 20.10.2016 roku.

 

https://youtu.be/hyUcgewo3lM

 

Po zgłoszeniu do PINB rozpoczęlismy prace budowlane:

- osadzenie ławic

- wytyczenie osi

- naniesieniu punktu wysokościowego

- przygotowanie przyłącza pradu oraz magazynu na materiał

White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez artur1981
#1
Witam, też wybraliśmy projekt domu w orszelinach (z garażem 1 stanowisko). Jesteśmy na etapie podziału działek i załatwiania pozwolenia na budowę także napewno jeszcze trochę zejdzie- myślę że do końca roku uda się postawić budynek z dachem. Wstępnie ekipa zamówiona na wrzesień, ale czas pokaże czy coś po drodze nie wyjdzie. Powodzenia w realizacji budowy tego domu i dzielcie się spostrzeżeniami co poprawić i jak usprawnić budowę :)
Orszeliny
Napisany przez morckrz
#2
Witam, jeżeli sprawnie działacie w formalnościach to nie bedę zawracał Wam głowy - w razie czego mogę zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jak chodzi o budowę to już zależy czy zlecacie wszystko czy część prac chcecie wykonać sami. Zaczął bym od tego co ważne kiedy rozpoczną się prace ziemne -> czyli lokalizacja wszystkich przyłączy, aby mieć rozplanowane przyłącze prądu, wody i wyjście na kanalizację - położenie rur, peszli (np.Arot DVR 50) pod przyszłe przyłącza, instalacje zeanętrzne. Druga sprawa uziom i instalacja odgromowa. Jak nie przewidujecie instalacji odgromowej to tematu nie ma, jeżeli ma być to najlepiej zrobić uziom naturalny ale oddzielić GSW od instalacji odgromowej. Zastanowiłbym się międzyczasie na adaptacją projektu, która może mieć wpływ na zaprojektowane instalacje. PS: my z garażu zrobiliśmy pokój gościnny z osobną łazienką, dla gości lub starszej osoby na przyszłość jak znalazł :)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?