Więźbę dachową wykonano w 4 dni. Murłaty oraz płatwie oszlifowano i pomalowanu już z myślą o wykonaniu podbitki.

Wykonane prace:
- wykonanie więźby dachowej
​- położenie folii oraz łat
​- montaż rynien oraz obicie krawędzi blachą
- montaż okien dachowych

Prezentacja prac:
https://youtu.be/9096mCoH2F0

W zależności od pogody od wtorku, tj. 24.07.2018 firma rozpocznie układać dachówkę.

 

 

White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez artur1981
#1
Witam, budowa pełną parą budynek już stoi- super zazdroszczę Wam. PS w projekcie na ściany jest bloczki z betonu komórkowego z jakiego powodu zmieniłeś na ceramikę? Pytam bo też będę budował dom wg projektu w Orszelinach a teraz przyszła pora na zakupy i zastanawiam się dlaczego taka zmiana.
Orszeliny
Napisany przez morckrz
#2
Witam, bloczek średnio gęsty ma 2 razy gorszy opór cieplny niż Porotherm. Chciałem odchudzić izolacje albo kupić z gorszym współczynnikiem- pustak mi na to pozwałał, żeby było zgodnie z normą. Zostaję jednak przy 20 cm żeby schować skrzynki na rolety. Nadproża są schowane 3cm aby przy 18 cm skrzynce zmieściło się 5 cm izolacji. Nie przesadzajcie z wspołczynnikami. Przy tych grubościach izolacji czy materiał ma lambdę 0,033 czy 0,039 to nie robi różnicy. W przypadku wełny różnica w cenie była 2,5 tysiąca pln, a straty ciepła na całe poddasze 60 W :) Jak trzeba będzie podam mail albo tel. Chętnie odpowiem na pytania albo podziele się doświadczeniem, bo do pełni wiedzy życia braknie. Jeżeli nie macie jakiś szczególnych życzeń to kierujcie się kosztem lub dostępnością materiału. Zwróćcie uwagę, że projekt narzuca materiały i grubości, że przegrody jeszcze po 2021 będą grubo ponad minimalnymi wartościami. Liczę obciążenia cieplne, więc powiedzmy teochę się znam, albo przynajmniej jestem w stanie porównać :)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?