Pod okiem elektryka rozpoczeliśmy z kolegą budowę instalacji elektrycznej według projektu i schematu, który powstawał w trakcie prac :) Kotłownia, każda łazienka, parter oraz poddasze otrzymały swoje różnicówki. Wyłączniki nadprądowe i średnice przewodów zostały dobrane wg obowiązujących przepisów. Podłączenie rozdzielni opierało się o schemat zawarty w projekcie. Rozłącznik, uziemienie oraz rozdział sieci również został poprawnie wykonany.
Przy okazji położyliśmy przewody pod instalacje tele-techniczne - internet, telewizja, przewody czujników, regulatory pokojowe itd.

Poniżej można zobaczyć efekt naszej pierwszej instalacji :)
(wiem, wiem - nie wygląda to zbyt estetycznie, tak to jest przy pierwszej instalacji i braku doświadczenia, ale najważniejsze, żeby wszytko było dobrze zaciśnięte, dokręcone i wykonane, aby nie było żadnego zagrożenia - mimo efektu wizualnego cała ta plątanina działa, każdy przewód oraz żyła zostały podpisane i wszystko zostało poprawnie wykonane, przy następnej instalacji zostawiłbym nie tylko przepusty w podłodze i stropie, ale od razu zaprojektował rowki w ścianie i inaczej bym prowadził przewody :)  - pozostało jedynie zrobić projekt powykonawczy na podstawie zdjęć rewizyjnych i zapamiętanego schematu :) )

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?