White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Adrian
#1
Cześć Wszystkim, Czy ktoś wybudował lub buduje dom Eliza w woj. warmińsku mazurskim lub okolice warszawy ? Jakie zostały poniesione koszty do stanu zamkniętego i otwartego ?
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#2
Ja buduje Eliza 2 w lubuskim. Jeszcze za wcześnie na liczenie kosztów.
Default avatar
Napisany przez Adrian
#3
Ile krzyknela tobie firma budowlana za postawienie w stanie surowym ? Moj znjaomy buduje podobny dom i policzylismy ze trzeba liczyc z oknami i dachem brama 1300 zł za metr. Jestem ciekaw ile wyjdzie u mnie. jak to mówią... dom to skarbonka .
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#4
1300 x powierzchnia użytkowa czy całkowita.?
Default avatar
Napisany przez Adrian
#5
Całkowita, z czego budujesz Gazobeton Silikat czy Porotherm ? Okna będę bral z ciepłym montażem , Zastanawiasz się nad rekuperacją, ja jestem zdecydowany na 70 procent, ogrzewanie gaz, kominek gazowy na 80 procent lub tradycyjny ogólnie jak rozmawiam z ludzmi i budują swoje drugie domy to rezygnują z kominków. Ostatni strop robisz drewniany czy beton? ja, zalewam betonem.
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#6
Jak całkowita to są realne koszty, ściany ceramika (eder). Co do okien to narazie zbieranie ofert ale napewno ciepły montaż. Ogrzewanie gaz i piec z zamknieta komora, a kominek raczej tradycyjny będzie. Rekuperator raczej na 90 % i całkowita rezygnacja z kominów wentylacyjnych, początkowa koncepcja zakładała murowanie ich do połaci dachu i pozostawienie zaslepionych, teraz jestem zdecydowany ich nie stawiać. Strop ostatni lekki zdecydowanie.
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#7
Dużo ludzi rezygnuje z kominów bo faktycznie opalanie se one 2-3razy w roku. Ale czy wszystko musi mieć uzasadnienie ekonomiczne?! Czasem trzeba zrobić coś tylko dla samej przyjemności a kominek właśnie taką przyjemność dostarczy.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?