Wreszcie coś widać. Słupy i podciągi wylane (styrodur zatopiony pod przyszły montaż rolet) , ekipa działa ostro (w swoim tempie) ze stropem. Projekt zakładał lany stop na mokro, po długiej batalii stanęło na terivie  uffff ;) 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez damianno53
1 osoba lubi ten post
#1
Dzień dobry, czy były jakieś problemy ze zianą rodzaju stropu? Na razie jesteśmy na etapie dziury w ziemi, ale również myślimy nad terivą. Pozdrawiam :)
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#2
Nie... Wszystko poszło dość gładko teriva to raczej dobry kierunek.
Default avatar
Napisany przez Damian-Inwestor
#3
Dzień dobry. Jakie są różnice w kosztach przy stropie lanym a terivą?
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#4
Witam na samej robociznie miałem 12 tys drożej, a materiał nie wiem bo nie wycenialem.
Default avatar
Napisany przez Bartosz
#5
Dzień dobry, Zastanawiam się nad wyborem projektu i rozważam zakup Elizy. Chciałem zapytać jak po zmianie stropu na terive udało się Państwu rozwiązać problem dużej odległości miejsc na podparcie belek nad salonem? Czy były robione dodatkowe podciągi?
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#6
Bez problemu belki można dostać koło 9 m a w tym domu były coś koło 8 m. Bardziej mieliśmy zagwozdke że schodami bo były trochę zmieniane ale wszystko ładnie udało się połączyć. Znadych nie dodawalismy a wręcz coś się udało odchudzić.
Default avatar
Napisany przez Bartosz
#7
A drugi strop nad piętrem to też będzie teriva czy myślicie może nad jeszcze innym rozwiązaniem? Można wiedzieć na jakim etapie budowy jesteście Państwo obecnie?
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#8
Drugi strop typu lekkiego na konstrukcji, stan surowy zamknięty. za kilka dni wrzucę jakieś zdjęcia, będzie widać szkielet dachu.
Default avatar
Napisany przez Bartosz
#9
Zależy mi bardzo żeby zobaczyć na żywo zarys budynku. Poczuć wielkość i układ pomieszczeń i bezpośrednio z właścicielem wymienić spostrzeżenia. Czy jest możliwe żeby podjechać i zobaczyć ten budynek na żywo? Jeśli macie Państwo życzenie podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie budowy prosiłbym o prywatny kontakt żeby ustalić szczegóły spotkania. Mój mail malan91@onet.pl Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#10
Witam, Też przymierzam się do wyboru projektu Willa Eliza. Każdy z wariantów Elizy ma coś, co by mi się przydało. W projekcie stropy są wylewane. Natomiast Teriva wydaje się lżejsza i co mogłoby sugerować, że będzie tańsza i łatwiejsza w realizacji na budowie niż ciężki strop zbrojony i wylewany betonem towarowym. Zastanawiam się, czy nie ma ryzyka, że tak długie belki Terivy w tym projekcie (salon + jadalnia) na środku nie usiądą. Kolega nie maiła takich obaw z tym stropem.
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#11
Skoro belki takie są produkowane to ktoś to przeliczyl żeby na głowę się nie zawaliło, producent stropu patrzy projekt i rozmieszczenie ścianek na stropie, sugeruję gdzie mają być żebra,belki,ewentualne dodatkowe punkt podporu, później sprawdza to kierownik budowy i pod tym się podbija a na końcu ekipa wykonuje to zgodnie ze sztuką udowlana. Jak już wszystko to zostanie spełnione to napewno w kasku nie będziesz musiał w salonie siedzieć. Programy są od tego żeby się "zastanawiać" czy się belka ugbie czy nie. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#12
Rozmawiałem z architektem na temat stropu w tym projekcie i On zaleca wylewany. Cytuje fachowca „jak patrzę, jak budowlańcy noszą belki stropowe te powyżej 6 m i one się uginają, to zdecydowanie proponuje inwestorowi jednak wlewany beton". Tutaj nie chodzi o konieczność siedzenia w salonie w kasku, bo takiej raczej nie będzie tylko to, czy strop teriva w tym projekcie będzie spełniał wszystkie warunki techniczne, jakie zakładał architekt, projektując ten projekt. Ale rozumiem, że moje obawy są nieuzasadnione skoro teriva w tym projekcie została zastosowana. Moim potrzebom bliżej jest do projektu Eliza 3, chociaż nie rozumiem zaprojektowania pralni na parterze przy wiatrołapie, skoro cała garderoba praktycznie jest na piętrze. Tak samo, jak wymiary kuchni i spiżarki, mając na uwadze wielkość tego domu, czy kuchnia 9.28 m2 i spiżarka w kuchni 1.78 m2 już po wybudowaniu ścian nie będą za małe? Wjazd do garażu będzie tak jak w projekcie czy może został zrealizowany inny pomysł? Pozdrawiam.
Default avatar
Napisany przez Coronholio
#13
Zawsze będę bardziej wierzył kierownikowi praktykowi niż archotektowi który zawsze wszystko by przewymiarowal dla świętego spokoju a później ławy jak w bunkrze a prentow tyle w podciagach że kruszywo nie ma jak się przecisnac. widziałem jak zakładali belki ponad 8 m i ugiec nie widziałem, później na to jeszcze gary poszły i chodziłem z nimi przed zalaniem wszystko było sztywne, zresztą nad garażem też jest teriva i belki koło 5,5m, 3 miesiące po zalaniu wrzuciłem na ten garaż 6 palet dachówek i 3 palety h+h, kilka ładnych ton.
Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#14
No to kolega mnie uspokoił z tą terivą, bo też uważam, że tego betonu i stali w tym projekcie jest bardzo dużo. Tym bardziej że, teriva wyszła taniej o 12 tys. niż strop wylewany. Ja będę w Elizie 3 chciał, pralnie przenieś na górę i w otworzyć schody na salon. Bo są zabudowane z jednej strony spiżarnią a z drugiej łazienką. Tylko nie wiem jak się za to zabrać. Czekam, jak coś mądrego wymyśli architekt. Po zdjęciach widać, że budowa jest prowadzona wzorowo i ekipa budowlana solidna. Sam fakt znalezienia solidnej ekipy do postawienia domu nie jest łatwym zadaniem. Mam pytanie, czy była duża różnica w cenie, jaką żądały poszczególne ekipy budowlane? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?