Blog założony przez Liatry N.S..
Projekt: Dom w liatrach. Na blogu 6 wpisów, 19 zdjęć, 0 komentarzy.

tynki i brama garażowa

Udało się zakończyć przed mrozami tynkowanie wnętrza. Ekipa również sprawna (trwało to niecałe 10dni). Wyszło 560m2 tynków. Schną jeszcze. Warto przed tynkowaniem ponawiercać płyty kanałowe (nam zdarzyła się woda w kanałach i jeszcze musimy kilka kanałów nawiercić). Warto zaplanować również przed tynkowaniem gdzie chcecie mieć płytki a gdzie ściany na gładko ponieważ inny rodzaj wykończenie stosują tynkarze. Po pracach tynkarskich wpadła ekipa i zamontowała bramę garażową. 3 godziny roboty i załatwione. Wymagania do montażu bramy to tynki w garażu i gniazdo kontaktu na suficie (musi być kontakt ponieważ brama ma wtyczkę, której nie można uciąć ponieważ stracicie gwarancję Hormann)

Dodaj komentarz

29.11. 2018 instalacja elektryczna i alarmowa

Po zamontowaniu okien, od razu wszedł z robotą elektryk. Wcześniej spotkaliśmy się raz żeby omówić co ma gdzie być. Trzeba już wiedzieć gdzie będzie pralka, lodówka itp... Jakie lampy i gdzie. Czy ma być oświetlenie na zewnątrz? Dopiero po rozłożeniu kabli podłączyliśmy prąd budowlany (wcześniej radziliśmy sobie bez). Elektryka robota poszła błyskawicznie. Podłączenie do Enea trwało 3 dni od momentu złożenia "papierów". Zamontowaliśmy również instalację alarmową wraz z monitoringiem zewnętrznym. Alarm w pełni sterowany przez aplikację co jest niezwykle wygodne ponieważ możemy w każdej chwili sterować czujkami na życzenie robotników.

Dodaj komentarz

15.11.2018. wstawiliśmy okna

Kilka dni po skończeniu dachu zamontowaliśmy okna i drzwi tymczasowe. Montaż okien trwał 1 dzień, drugi dzień montaż rolet (mamy tylko na parterze). Zanim zamontowano okna, i skończono dach, elektryk wybruzdował sobie kanały na kable. Chroni to potem nowe okna przed pyłem. Okna OKNOPLAST.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

11.11.2018 skończony dach

Dachówka ceramiczna płaska Braas Turmalin. Dużo droższa niż dachówka w projekcie i chyba jedna z najdroższych jeśli chodzi o dachówkę płaską. Warta swojej ceny bo jest naprawdę równa. Mamy 6 kominków wentylacyjnych, zrezygnowaliśmy z 1 komina tradycyjnego, przecinającego centralnie kalenicę.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

18 kwiecień parter

kończymy ściany parteru. przygotowanie pod strop.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Startujemy z budową -13 marca 2018 :)

13 marca rozpoczęły się roboty ziemne. Zebrano humus i ogrodzono plac budowy. Kolejne dni to wykopy pod fundamenty. Przeczekaliśmy mroźne dni i 23 marca zostały wylane fundamenty. W projekcie zrezygnowaliśmy z balkony i wypuszczonego zadaszenia.

White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?