Firma tynkarska wkroczyła do akcji. Hydraulik również wyprowadził instalacje sanitarna.
Mid bd7c5cab4a64bca7c59d849dc7243591
Mid 1e4c1da4a4383ea63ac625cf1b1cb83b
Mid 9d0b2ce35030beb4305617d38deea09e
Mid 0a9e4c4f041b6b6c8cd03f8d71f4d9a9
Mid 3c4f2d4636b730c72b31cf75a6e11698
Mid 3dd7fd9c5f6e607e6095528af6da9ad0
Mid 07cd4409d40fd4de4ac8056614ccee85

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Katarzyna
#1
Mam małe pytanie czy sufity będą obniżane u Pani ?
Default avatar
Napisany przez paula.w10
#2
Tak będziemy obniżać na płytach gipsowych
Default avatar
Napisany przez Marcel
#3
Witam ile metrów tynkow ?? Koszta jakie państwo poniosą za ten etap prac tynkarskich?
Default avatar
Napisany przez paula.w10
#4
320 metrów koszt ok 10 tys
Default avatar
Napisany przez Katarzyna
#5
czy będą państwo robić ogrzewanie podłogowe na całym domu???
Default avatar
Napisany przez paula.w10
#6
Tak wszędzie oprócz kotłowni, garażu i pralni. Każde pomieszczenie będzie na osobnych sterownikach.
Default avatar
Napisany przez Ola
#7
Mają państwo wstępne koszta za instalacje grzewcza wraz z robocizna???
Default avatar
Napisany przez paula.w10
#8
Robocizna 5.5 tys a materiał podobno ok 13 tys i jeszcze pięć ale już zakupulusmy
Default avatar
Napisany przez Olaf
#9
Witam, w jakiej kwocie państwo zamierzają bądź szacują uzyskać stan do zamieszkania??? Czyli Elewacja podbitka taras schody wykończony środek domu.???? Czy wynajmując firmy do prac jest opcja zejścia poniżej minimalnych kosztów z kosztorysu???? Z góry dziękuję za wypowiedzi i życzę szybkiej wprowadzili do nowego domku;-)
Default avatar
Napisany przez paula.w10
#10
Przyznane mamy 249 tys kredytu i 0 środków własnych więc do tej kwoty chciał niechcial musimy to zrobić. Wiadomo że nowe wyposazenie domu nie wchodzi w grę ale to nie odrazu Rzym zbudowano. Wynajmując firmy czy osoby które coś tam potrafią zrobić napewno da radę zejść poniżej minimalnych kosztów np mieliśmy wziąść elektryka który za samą robocizna chciał ok 4 tys a jednak znaleźliśmy osobę która elektryke robi ale nie ma uprawnień. Wziął od nas 1500 zł + 500 zł za papierek elektryka więc w zakresie elektryki zaoszczedzilismy. Wykończenie też sami będziemy robić tzn dużo zrobi ojciec bo kładzie kafelki itp więc robocizna za fachowca też nam odchodzi. Tak po przeliczeniu na nasze to ta kwota powinna nam starczyć na styk.
Default avatar
Napisany przez Marta
#11
Dzień dobry czy można wiedzieć na ile lat państwo brali kredyt i w jakiej kwocie są raty. Sami jesteśmy w podobnej sytuacji z tad pytam ???. Czy w tej kwocie 249 tys są uwzględnione koszta przyłączy bądź działki lub itp?? O jaką kwotę można pomniejszyć budując wersje bez garażu ??
Default avatar
Napisany przez paula.w10
1 osoba lubi ten post
#12
Bank WBK ponieważ u nich mamy kredyt hipoteczny na zakup działki więc ten główny kredyt też musieliśmy u nich wziąść. 249 tys to ten główny na 30 lat po 1278 zł. Od tej kwoty zaczęliśmy wszystkie wydatki jak dostaliśmy pozwolenie na budowe. Zakup działki to osobny kredyt hipoteczny. Wszystkie koszta zwiazane z pozwoleniem na budowę tzn przyłącza, papierki to płacone było z naszych odlozonych pieniędzy. Niestety cała papieroligia związana z pozwoleniem na budowe nie może być płacona z kredytu ponieważ żeby dostać kredyt hipoteczny to bank oczekuje od nas pozwolenia na budowę. Bez garażu to myślę że tak ok 20 tys mniej.
Default avatar
Napisany przez Kamila
#13
Czy mogła bym prosić ładnie ujęte foty frontu tyłu państwa domku?? Czy salon 22m jest przestronny ustawny ?? Jak pani zdaniem są pokoje nie tworzą się zbyt małe pomieszczenia. Ps. Świetnie poprowadzony blog ujęte ceny dużo zdjęć i odp szczerze brawoo :-) widać dużo pracy wykonują maluszki;-)
Default avatar
Napisany przez paula.w10
#14
Jak powstały ścianki boczne od pokoju i holu to dopiero było widać rzeczywista przestrzeń salonu z kuchnią wtedy dopiero postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki ponieważ zabrała by dużo przestrzeni. Według nas takie rozwiązanie jest fajne bo wydluzylismy przestrzeń i jest większa i otwarta. Chociaż ja sądzę że przestrzeń salonu z kuchnią jak dla mnie jest trochę za mała przydało by się trochę więcej metrów. Ala spiżarke zrobimy sobie w garażu bo garaż jest naprawdę duży więc tam znajdzie się miejsce na półki z przetworami, dlatego w garażu rezygnujemy również z ogrzewania podłogowego i kaloryfera żeby połączyć garaż że spiżarka. Zresztą obok jest kotłownia to i tak będzie buchac ciepło. Jeśli chodzi o pokoje to te dwa co są obok siebie to przestrzeń ok. Ustawne i wogole. Ale ten co jest od frontu głównego obok łazienki to jest bardzo malutki ( tylko łóżko i komoda)
Default avatar
Napisany przez Kamila
#15
My mamy projekt bez garażu w miejscu gdzie będzie spirzarka będzie piec gazowy. Na bloku mieliśmy 22 m salon w tym aneks kuchenny zawsze sobie powtarzałam że żeby nie w tym kuchnia to salon by wystarczał;-) Ten najmniejszy pokoik chcemy przeznaczyć na biuro czyli biurko i szafa na papiery .
Default avatar
Napisany przez Katarzyna
#16
Paula bardzo mi się podoba te twoje podejście aż miło wejść do ciebie na blog ;) Wszystko dokładnie opisane brawo .U nas mamy na chwile obecną fundament ale bez piachu i chudziaka.Ceny podobne co u Ciebie :D my jesteśmy przed kredytem ale też chcemy wziąść max 220 tys i musimy się w tej kwocie zmieśćić .Pozdrawamy :)
Default avatar
Napisany przez paula.w10
#17
No to życzę powodzenia w kredycie :) zobaczycie lada moment i zaraz będziecie mieć stan surowy. Najważniejsze jest zacząć a potem samo rośnie jak grzyb nawet nie wiadomo kiedy. Oby tylko wam pogoda sprzyjała :)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?