Blog założony przez Mario.
Projekt: Dom w tymianku. Na blogu 1 wpis, 30 zdjęć, 11 komentarzy.

Dom w Tymianku 5 - Wybór projektu - Zmiany w projekcie - Realizacja

Po dłuuugim... oczekiwaniu na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego (5 lat).. w końcu doczekaliśmy się by móc zgłosić budowę naszego domu. Oczekując na zmianę, mieliśmy dużo czasu na przygotowanie działki (niwelacja terenu, ogrodzenie, pierwsze nasadzenia roślin, studnia, utwardzenie i zrobienie drogi na działce) oraz zaznajomienie się z ofertą projektową. Przeglądnęliśmy  wiele biur - jednak Archon oferował najlepsze prezentacje, narzędzia do wyboru a także same projekty. Wizyta w pracowni w Myślenicach - dodatkowo nas utwierdziła, że firma oferuje profesjonalna obsługę w tym zakresie.  (PS Jedną z lepszych decyzji odnośnie przygotowania działki - było utwardzenie drogi na działce. Dostawa materiałów i prace trwają niezależnie od pogody, a powszechnie spotykane na budowie błoto - nie występuje:):))

        O wyborze projektu przesądziło - kilka czynników .. Pierwszym projektem, który przypadł nam do gustu był Dom w Amarylisach 4 oraz Dom w Moliniach. Ten drugi ze wspomnianych projektów był idealny jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń, powierzchni... niestety ani standardowe ani lustrzane odbicie nie pasowało do naszego układu działki i nasłonecznienia... Wybór padł na Tymianek 5 a o o jego wyborze przesądziły - prosta nowoczesna forma, rozkład pomieszczeń, duży niemal 40m salon z aneksem, obecność spiżarki, gabinetu na parterze i idealne rozmieszczenie pomieszczeń względem nasłonecznienia oraz panującego krajobrazu.     

Witam zainteresowanych Projektem Dom w Tymianku 5

Wybrany projekt w odbiciu lustrzanym poddaliśmy kilku zmianom..

- chcąc powiększyć salon - ścianę zewnętrzną z narożnym oknem w salonie przesunęliśmy na zewnątrz (ściana w jednej linii biegnie od aneksu)

- przesuwając ścianę w salonie - zdecydowaliśmy się przedłużyć okap dachu (z prawej strony okna od aneksu asymetrycznie)

- zrezygnowaliśmy z dachu dwuspadowego na jaskółce i zrobiliśmy nowoczesną prostą jaskółkę jednospadowa obudowaną attyką z blachy na rąbek

- mała zmiana w kotłowni - okno zamieniliśmy miejscem z drzwiami i dzięki temu lepiej można wykorzystać ścianę w kotłowni (powstaje miejsce na składowanie opału)

- spiżarka została przesunięta w głąb korytarza "dalej" - dzięki temu łatwiej wykonać zabudowę w kuchni a do spiżarki wejście zrobimy przez meble - by nie robić drzwi wewnętrznych

- na piętrze nieco powiększamy łazienkę kosztem pralni

- zamiast lanych schodów żelbetonowych robimy drewniane schody jednobiegowe dywanowe

- pozostałe funkcje i rozmiary pomieszczeń bez zmian,

- ceramika 30cm  zamiast 25, styropian 15cm grafit zamiast 20

 

Poniżej kilka fotek z realizacji. Budowa rozpoczęta w czerwcu 2014 / zdjęcia przedstawiają stan w styczniu 2015. Na elewacji południowej widać wprowadzone zmiany do projektu (nowoczesna jaskółka z attyką i prostym oknem, przesunięta na zewnątrz ściana w salonie a nad nią przedłużony okap dachu)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?