Po dłuuugim... oczekiwaniu na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego (5 lat).. w końcu doczekaliśmy się by móc zgłosić budowę naszego domu. Oczekując na zmianę, mieliśmy dużo czasu na przygotowanie działki (niwelacja terenu, ogrodzenie, pierwsze nasadzenia roślin, studnia, utwardzenie i zrobienie drogi na działce) oraz zaznajomienie się z ofertą projektową. Przeglądnęliśmy  wiele biur - jednak Archon oferował najlepsze prezentacje, narzędzia do wyboru a także same projekty. Wizyta w pracowni w Myślenicach - dodatkowo nas utwierdziła, że firma oferuje profesjonalna obsługę w tym zakresie.  (PS Jedną z lepszych decyzji odnośnie przygotowania działki - było utwardzenie drogi na działce. Dostawa materiałów i prace trwają niezależnie od pogody, a powszechnie spotykane na budowie błoto - nie występuje:):))

        O wyborze projektu przesądziło - kilka czynników .. Pierwszym projektem, który przypadł nam do gustu był Dom w Amarylisach 4 oraz Dom w Moliniach. Ten drugi ze wspomnianych projektów był idealny jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń, powierzchni... niestety ani standardowe ani lustrzane odbicie nie pasowało do naszego układu działki i nasłonecznienia... Wybór padł na Tymianek 5 a o o jego wyborze przesądziły - prosta nowoczesna forma, rozkład pomieszczeń, duży niemal 40m salon z aneksem, obecność spiżarki, gabinetu na parterze i idealne rozmieszczenie pomieszczeń względem nasłonecznienia oraz panującego krajobrazu.     

Witam zainteresowanych Projektem Dom w Tymianku 5

Wybrany projekt w odbiciu lustrzanym poddaliśmy kilku zmianom..

- chcąc powiększyć salon - ścianę zewnętrzną z narożnym oknem w salonie przesunęliśmy na zewnątrz (ściana w jednej linii biegnie od aneksu)

- przesuwając ścianę w salonie - zdecydowaliśmy się przedłużyć okap dachu (z prawej strony okna od aneksu asymetrycznie)

- zrezygnowaliśmy z dachu dwuspadowego na jaskółce i zrobiliśmy nowoczesną prostą jaskółkę jednospadowa obudowaną attyką z blachy na rąbek

- mała zmiana w kotłowni - okno zamieniliśmy miejscem z drzwiami i dzięki temu lepiej można wykorzystać ścianę w kotłowni (powstaje miejsce na składowanie opału)

- spiżarka została przesunięta w głąb korytarza "dalej" - dzięki temu łatwiej wykonać zabudowę w kuchni a do spiżarki wejście zrobimy przez meble - by nie robić drzwi wewnętrznych

- na piętrze nieco powiększamy łazienkę kosztem pralni

- zamiast lanych schodów żelbetonowych robimy drewniane schody jednobiegowe dywanowe

- pozostałe funkcje i rozmiary pomieszczeń bez zmian,

- ceramika 30cm  zamiast 25, styropian 15cm grafit zamiast 20

 

Poniżej kilka fotek z realizacji. Budowa rozpoczęta w czerwcu 2014 / zdjęcia przedstawiają stan w styczniu 2015. Na elewacji południowej widać wprowadzone zmiany do projektu (nowoczesna jaskółka z attyką i prostym oknem, przesunięta na zewnątrz ściana w salonie a nad nią przedłużony okap dachu)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Sdc10578
Napisany przez dahooli
#1
powodzenia i wiele cierpliwości :)
Default avatar
Napisany przez marcin
1 osoba lubi ten post
#2
Witaj Mario, domek wyglada rewelacyjnie :) jestem ciekaw jak w srodu wyglada salon po powiekszeniu, i jak po zmianach wyglada łazienka ? jaki jest układ w łazience ( gdzie kabina, wanna itp ) o ile udało sie przesunac scianke i czy belka podtrzymujaca dach jest w łazience ? dzieki za pomoc :) pozdrawiam
20150310 091524
Napisany przez Mario
#3
Jeśli chodzi o powiększenie salonu to jak najbardziej zmiana w naszym odczuciu była słuszna - co prawda powstał nam kwadratowy filar podpierający "podciąg" nad salonem na którym oparta jest ściana kolanowa. Dla nas nie stanowi to ograniczenia gdyż filar wydziela nam część Aneksu z salonu. Jeśli chodzi o łazienkę na pietrze: Ściana na której w projekcie jest umywalki została przesunięta do pokoju 2/03 (zrezygnowaliśmy z wnęki w pokoju) i uzyskaliśmy wnękę w łazience na długi blat "roboczy" z dwoma umywalkami - do tego blat nie wchodzi w światło wejścia/. Wejście do pokoju 2/03 przesunęliśmy bliżej pokoju 2/04 co pozwoliło również nieco przesunąć wejście do łazienki bliżej pokoju 2/03. Dzięki temu mamy również dłuższą ścianę na montaż brodzika 120 cm, który zostawiamy w miejscu tak jak na projekcie. Miskę WC dajemy na ścianie tak jak wannę i oddzielamy ją "ścianką " Pod oknami zostawiamy przestrzeń na zieleń i wygodny fotel..:) Belki podtrzymująca dach jedna jest w ściance działowej (zostawiona wolna przestrzeń by mogła ewent pracować) Druga po stronie pralni zostanie zabudowana meblami
20150310 091524
Napisany przez Mario
#4
Dahooli Dziękuję za życzenia - Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?