Do 14.12.2018 roku trwa w Oknoplaście promocja zimowa okien. No i zaczęliśmy się z mężem zastanawiać, czy by przypadkiem nie kupić ich wcześniej:)

    Poprosiliśmy o wyceny dwóch rodzajów okien: Pixel i Winegretic Premium. I wychodzi na to, że okno dużo lepsze kosztuje w trakcie trwania tej promocji w zasadzie tyle samo co to tańsze.

    Całościowa wycena okien do naszego domu wygląda następująco:

Okna Pixel:

https://oknoplast.com.pl/okna/pixel/

Uw tych okien oscyluje w kilku przypadkach koło 1,0. Może być problem ze zmieszczeniem się w normach dla Uw na rok 2020 (mężowi na tym bardzo zależy). Chcielibyśmy, by każde okno miało Uw < 0,9.

Koszt całości wyceniony na niecałe 20 500 zł (kolor Złoty Dąb dwustronny)

 

Okna Winergetic Premium:

https://oknoplast.com.pl/okna/winergetic-premium/

Uw tych okien zdecydowanie jest poniżej 0,9 w każdym przypadku, nawet najmniejszych okienek. Mamy też Uw = 0,69, itp.

Koszt całości wyceniony na niecałe 21 500 zł (kolor Złoty Dąb dwustronny).

 

W zasadzie, w trakcie trwania tej promocji, kupno okien Pixel nie ma najmniejszego sensu. Zastanawiamy się teraz, czy kupować okna już, czy też czekać do wiosny. Wtedy będziemy już mieć otwory okienne, ale w cenie obecnej Winergetic Premium kupimy zapewne już tylko Pixel.

Mamy jeszcze wycenę okien MSline+:

http://www.ms.pl/produkty/okna_msline

Uw zbliżone do okien Winergetic Premium, jednak jedno okno (najmniejsze, z kotłowni) ma Uw = 0,96.

Koszt całości wyceniony na 17 100 zł (kolor Złoty Dąb dwustronny).

 

    Teraz musimy się zdecydować, które z tych okien wybrać. Winergetic Premium czy trochę tańsze (ale chyba mnie nie przekonujące do końca) MSline+


 

Dodatkowo do okien chcemy dokupić “szczelny montaż”, przy użyciu folii paroizolacyjnych i paroprzepuszczalnych. W obu przypadkach są stosowane folie firmy Soudal. Koszt w obu wycenach jest podobny.

 

Natomiast elementy “ciepłego montażu”, tzw. termoparapety, mnie nie do końca przekonują.

Przedstawiciel Oknoplastu namawia nas jeszcze na klinaryt pod okna tarasowe/balkonowe (wysokość 10 cm). Mówił, że zamiast klinarytu “można zastosować poszerzenia PCV pod okna”. Muszę o obu tych rozwiązaniach poczytać i doinformować się, bo nie mówi mi to zbyt wiele:)

 

Kolejnym zagadnieniem jest zakup okien, zanim będziemy mieć otwory okienne:) Przedstawiciel Oknoplastu i nasz wykonawca są zgodni, że jak najbardziej możemy tak zrobić. Potem po prostu ściany będą musiały być solidnie i dokładnie zrobione. Pomiarowiec Oknoplastu przyjeżdża na budowę i ustala wszystko z wykonawcą, by mieć pewność że okna będą pasować do otworów okiennych. Wykonawca stwierdził, że jemu nie robi różnicy czy najpierw postawimy mury i potem kupimy okna, czy też najpierw kupimy okna a potem postawimy mury. A jak na razie nie dał nam żadnego powodu by mu nie zaufać, a wiele, że jak najbardziej wie co robi.

Jednak przedstawiciel MS powiedział, że oni nigdy tak nie sprzedają okien, bo potem “koszt dostosowania murów do okien jest bardzo duży”.

Obawiam się jednak, że po nowym roku nie będziemy mieli okazji kupić okien Winergetic Premium w cenie okien Pixel. Dlatego skłaniamy się z mężem do zakupu okien już teraz. Zobaczymy co z tego wyjdzie:)

 

Zdjęcia fundamentów z dnia 23.11.2018 roku. Są już w zasadzie wymurowane, dzisiaj mają zacząć szalowanie pod wieniec. Wysokość fundamentów - jak dla mnie i po poprzednich przejściach - wyszła całkiem fajna:)

Niestety wieniec mieli wylewać w przyszłym tygodniu, a prognozy zapowiadają -8 stopni:( I pewnie będziemy musieli czekać na okienko pogodowe jakieś. Ale do następnego tygodnia jeszcze kilka dni, może się sytuacja poprawi i będzie cieplej:)

White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Mat
#1
Możecie rzucić monetą albo wybrać te, które ładniej się prezentują, bo wybór okien na tym pułapie cenowym o tak zbliżonych parametrach to naprawdę żaden wybór. Lepiej skupić się na ekipie, która to będzie montować. Można kupić super energooszczędne okna za 40 tysięcy i spieprzyć ich energoszczędność przez byle jaki montaż. Szukajcie zaufanych monterów. Poszerzenie pod okna tarasowe i ciepłe parapety to moim zdaniem obecnie standard przy montażu ciepłych okien.
Default avatar
Napisany przez Morelki N (ver. 2)
#2
Myślę, że po prostu Winergetic Premium Oknoplastu kupimy. W końcu przynajmniej polska firma:) Te elementy ciepłego montażu chyba faktycznie weźmiemy, zwłaszcza że przy cenie okien one już nie kosztują wiele. Natomiast co do monterów, to montować to mieli przedstawiciele firmy, we współpracy i porozumieniu z naszym wykonawcą. Wydawało mi się, że oficjalni przedstawiciele raczej nie zrobią tego źle? Wyceny okien mieliśmy od razu z montażem robione.
Default avatar
Napisany przez Mat
#3
Wszelkie ciepłe parapety, taśmy rozprężne czy paroszczelne/paroprzepuszczalne naprawdę się opłacają, może nie w rozumieniu stricte ekonomicznym, bo tak naprawdę ciężko ocenić ile zyska się na takim montażu = o ile ogrzewanie będzie tańsze. Zresztą mnie od zawsze śmieszy rozpatrywanie budowy i elementów energooszczędnych w kategoriach inwestycji "czy się zwróci". Nowoczesny dom ma być szczelny, ekonomiczny, energooszczędny, tani w utrzymaniu. Tyle. Przy takim montażu macie wówczas spokój i pewność, że pod oknami nie będzie hulał wiatr i mostki termiczne będą zminimalizowane. "Wydawało mi się, że oficjalni przedstawiciele raczej nie zrobią tego źle" błędne rozumowanie. Poproście o kilka adresów ostatnio wykonanych montażów okien. Dobra ekipa nie powinna mieć problemu z podaniem adresów. Najlepiej przejechać się, zobaczyć jak to na żywo wygląda.
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#4
Popieram przedmówcę w 100%! Wybór okien będzie miał dopiero sens, kiedy wybierzecie odpowiednią firmę montażową. Bez tego nawet najcieplejsze okna mogą stracić swoje największe atuty. Kolejność jest taka, najpierw wykonawca, a następnie model okien. Co do winergetic to bardzo fajnie się prezentują. U nas są w kolorze orzecha. Można podejrzeć na blogu - Hikora dom naszych marzeń. Pozdrawiam!
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#5
Dodam jeszcze, że my daliśmy pod drzwi tarasowe bloczki termoizolacyjne isomur. Też możesz sobie o nich poczytać.
Default avatar
Napisany przez Mat
#6
Sylwia i Marcin: widziałem, że Wasz dom jest z Porothermu, więc użycie takich bloczków pod drzwi tarasowe ma jakiś sens. Ale... jeżeli ktoś buduje np. z ytonga, to bloczki isomur mają gorszą przewodność cieplną, więc jest to pozbawione sensu (isomur λ=0,245, ytong λ=0,095) Lepiej zastosować dedykowane, "ciepłe" profile, najczęściej z twardego xpsu.

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?