26 lutego wylany został strop nad główną częścią domu. I nadeszła kolejna przerwa technologiczna - na szczęście krótka. W poniedziałek, 4 marca, prace miały zostać wznowione. Pierwsze 5 zdjęć zrobiliśmy w sobotę, 2 marca.

Te kilka dni, od środy do następnego poniedziałku, strasznie mi się dłużyły, bo wiedziałam że na samej budowie nic się nie dzieje. Murarze nie mogli murować ścian poddasza, bo kierownik budowy powiedział kategoryczne “Nie! Najwcześniej w poniedziałek” 
W zasadzie prace zostały przerwane, ponieważ podczas oczekiwania aż strop nabierze wytrzymałości, nasz wykonawca zaczął przygotowywać drewno na dach. Pytał, jaki kolor podbitki chcemy Ale nie było widać efektów na placu budowy, więc to tak jakby nic się przez te dni nie działo 
Mąż z kolei uważa, że skoro teraz narzekam na tempo budowy, to potem, przy deweloperce, będę załamana, Według niego “to idzie bardzo szybko”.

Od poniedziałku, 4 marca, zgodnie z planem, prace murarzy ruszyły. W poniedziałek późnym popołudniem nasz dom, i poddasze, prezentowały się jak na pozostalych zdjęciach.

Teoretycznie już w środę, 7 marca, będzie wylany wieniec. W tym tempie może od następnego tygodnia mogliby zacząć robić dach? 

4 marca mieliśmy też wstępne spotkanie na budowie ze specem od przyłączy wod-kan i odwodnień. Na wycenę usługi musimy poczekać, aż zanalizuje projekt przyłączy, ale mówił że na razie ma czas, żeby się tym zająć, Bliżej wiosny i lata mógłby już być problem.
Natomiast z odwodnieniem radził poczekać, aż będzie już zrobiona droga utwardzona, zamiast tymczasowych płyt.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez A
#1
30 lutego? :-)
Default avatar
Napisany przez Morelki N (ver. 2)
#2
Faktycznie:) Poprawiłam na właściwą date, dzięki:)
Default avatar
Napisany przez Aneta
#3
Witam. My już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami Moreli n. Gratuluję wyboru. Bardzo funkcjonalny dom. Powodzenia.
Default avatar
Napisany przez Morelki N (ver. 2)
#4
Aneta, a prowadziliście może gdzieś dziennik budowy? Macie jakieś rady odnośnie budowy, wynikające z tego, że już w domu mieszkacie i wiecie co się sprawdza, a co nie? Bo np. ścianki działowe wciąż możemy przestawić:) I czy mogę spytać, gdzie macie pralkę? Zgodnie z projektem w kotłowni? Czy w którejś łazience?

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?