Wczoraj (czwartek 25.04.2019) kupiliśmy rolety zewnętrzne podtynkowe oraz drzwi zewnętrzne. Rolety mają założyć od razu po ich wyprodukowaniu (czyli podobno do ok. 2 miesięcy), a drzwi - najlepiej dopiero przed robieniem elewacji.

W przypadku drzwi i rolet mieliśmy wyceny szczegółowe z dwóch sklepów. Panowie sprzedawcy proponowali te same rolety firmy Krispol, tylko z różnymi silnikami. W końcu, po zażartych negocjacjach stanęło na 10 200 zł za rolety Krispol na pilota i przełączniki, z lepszym silnikiem, z elektryczna detekcja przeszkód (czy jakoś tak, mężowi na tym bardzo zależało). Rolety na wszystkie okna oprócz tych małych narożnych w łazience na parterze oraz okna w kotłowni i garażu.

Drzwi zewnętrzne pasywne Martom o grubości 90 mm, z zamkiem listwowym w systemie klucz z zewnątrz, gałka od wewnątrz (właśnie to rozwiązanie chciałam), ze szklanym pasem i lustrem weneckim - 4800 zł. Do tego szczelny montaż i to coś (nie pamiętam nazwy) co wstawiają pod próg na głębokość 10 cm.

Sprzedawca nie zalecal szklanego pasa (na korzysc wykonanego z aluminium). Mówił że to jednak szkło, może się uszkodzić, a nie da sie tego elementu samego wymienić, trzeba całe drzwi. Mnie sie jednak drzwi ze szkłem o wiele bardziej podobają niż z aluminiową wstawka, zdecydowalismy więc, że zaryzykujemy. Najwyżej będziemy żałować

Zdecydowaliśmy z mężem że damy szczelniejsze drzwi, a dzięki temu nie położymy styropianu na wewnętrznych ścianach wiatrołapu. Pozwoli nam to uzyskać dodatkowe 10 cm (po 5 cm styropianu na każdej ścianie) na wielkości małego wiatrołapu.

W projekcie mamy też styropian (5 cm) na ścianie między garażem a domem. Wykonawca mówił, że u siebie tego nie robił. Że nie jest to potrzebne,a styropian na ścianie ogranicza możliwości jej wykorzystania (np. do powieszenia na niej rowerów). Ale kilka osób nam też radziło, żeby jednak dać ten styropian i odciąć trochę nieogrzewany (ewentualnie słabo ogrzewany) garaż od reszty domu. Obecnie zastanawiamy się z mężem, kogo posłuchaćCzy dawać te 5 cm styropianu, czy też nie

W sumie 15 000 zł za całość drzwi zewnętrzne + rolety zewnętrzne podtynkowe (bez kilku groszy). Ostateczna cena wyszła o dobry 1000 zł taniej niż pierwsze wyceny (przed rozpoczęciem negocjacji), więc jesteśmy nawet zadowoleni. No i nie popłynęliśmy - założony budżet na rolety to było 10 000 zł, a na drzwi zewnętrzne i bramę garażową drugie 10 000 zł. Więc mąż ma maksymalnie 5 000 zł do wydania na bramę garażową, ale z tym nie powinno być problemu (miał już wyceny na 3800 - 4500 zależnie od modelu).

 

Niestety na budowie kolejne opóźnienia, Spotkaliśmy się z elektrykami, żeby wstępnie ustalić położenie gniazdek, kontaktów, płyty indukcyjnej itd. Ale zaczną u nas robić instalację elektryczną dopiero po długim weekendzie, 6 maja.
Co gorsza, tynki przyjdą zrobić najwcześniej w czerwcu (mają wcześniejsze zobowiązania które muszą skończyć). A to oznacza dobre 2-3 tygodnie (minimum) bezczynnego oczekiwania na tynki po elektryce. Ustaliliśmy z wykonawcą, żeby w tym czasie hydraulik wszedł na budowę i zaczął pracę. Im więcej zrobi przed tynkami, tym mniej mu zostanie po nich Ma nie być z tym problemu, przy założeniu, że nie przeszkadzają nam ściany w kotłowni nie idealnie gładkie (tam gdzie hydraulik położy rury, zanim będą tynki). To nam nie przeszkadza - mnie na kotłowni nie zależy, a mąż chce tam dawać płytki (jeszcze zobaczymy czy pójdziemy w takie koszty w ogóle tam).
Stanęło więc na tym, że od 6 maja około półtora tygodnia elektryka. Potem hydraulik ma zrobić “wszystko oprócz podłogówki”, a po nim - na początku czerwca - tynki. I po tynkach zdaje się podłogówka i wylewki. Liczę na to, że do końca czerwca to by już było zrobione.


Wtedy w lipcu poddasze, ocieplanie wełną, sufity podwieszane. I w sierpniu malowanie i płytki. Wrzesień to by były schody, zabudowa kuchni łazienki. Wrzesień - październik elewacja.
Plany planami, i wszystko to ładnie wygląda na papierze, ale zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Chociaż, kto wie, może się uda?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?