Na budowie praca idzie pełną parą. Elektrycy od 6 maja robią instalację elektryczną. W tym tygodniu mają skończyć:)

14 maja elektrownia zamontowała nam licznik. Więc, zasadniczo, prąd w domu już mamy:)

Także 14 maja majstrzy zamurowali nam luksfery w garażu. Mimo mojego braku przekonania do tego “czegoś” (wolałam gładki mur, niż luksfery, na które uparł się mąż), efekt końcowy nie wygląda nawet źle:)

A dzisiaj (15 maja) w domu byli zarówno elektrycy, jak i murarze, którzy kończą ostatnie sprawy przed tynkami wewnętrznymi.

Murarze postawili też ostatnią ściankę działową - między schodami na piętro a korytarzem do garażu, gdzie (z powodu zrobienia troszkę za szerokich schodów) normalna ścianka działowa nie mieściła się. Czy też mieściła się, ale wtedy nie zmieściłyby się “normalne” drzwi. Nasz wykonawca zaproponował więc postawienie jakiejś specjalnej ścianki. Jak dla mnie ona mocno przypomina ściankę z karton-gipsu, z wełną w środku:) Tak oto wygląda ta ścianka i nasze schody i korytarz nią przedzielone:

 

Jak na razie idzie to bardzo dobrze, nie ma większych przestojów. Co więcej, tynki wewnętrzne mają zacząć robić w następny poniedziałek (20 maja), więc tu także może nie będzie zbędnej zwłoki:)

No i nie trzeba będzie kombinować i “łatać” przestojów w pracy hydraulikiem:)

 

Mimo dalszych deszczów, nie ma problemów z wodą. Tymczasowe odwodnienie, wykonane przez męża, spełnia swoje zadanie. Jednak musimy zrobić normalne odwodnienie w tym roku, nawet jeżeli nie będziemy na razie robić podjazdu (co jest na 99% prawdopodobne obecnie).

White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Beata
#1
Witam, czy mogę zapytać ile Was kosztowała instalacja elektryczna ( materiał plus robocizna)? Z góry dziękuję Pozdrawiam Beata
Default avatar
Napisany przez Morelki N (ver. 2)
#2
11000. Wstępna wycena była na 10000, ale już w trakcie trochę jeszcze dołożyliśmy. Ze 105 punktów zrobiło się nagle 150:)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?