W piątek 19 lipca kurier przywiózł nasz zlewozmywak narożny Primagran Monaco, granitowy, z dodaną powłoką antybakteryjną. Do tego pasujący dozownik na płyn (400ml), bateria kuchenna (Prima 9000) i syfon automatyczny dwukomorowy. Cena za całość: 755 zł.

Zlewozmywak nam się bardzo podoba, jest duży:) Ma dodatkową mniejszą komorę z jednej strony komory głównej, a mały ociekacz z drugiej.

Czarny zlewozmywak podobno ciągle trzeba wycierać, żeby nie było zacieków. Ale liczymy trochę na to, że nakrapiany białymi plamkami nie będzie aż tak upierdliwy w użytkowaniu:)

 

W sobotę byłam z córeczką obejrzeć fronty meblowe Kronopolu. Mała aż sapnęła ze szczęścia, jak zobaczyła te wszystkie dostepne dla niej kolorowe deseczki. Popędziła je układać, przekładać i przenosić:)

Ja sobie w miarę na spokojnie (o ile to możliwe monitorując cały czas małą i jej działania) obejrzałam te fronty. Wniosek: jest mnóstwo pięknych kolorów, z widocznymi słojami. Teraz trzeba coś wybrać. Wstępnie skłaniamy się ku Kronopol K003 Craft Złoty Dąb. Albo Restol 915 Dąb Gladstone. Zastanawiam się jednak, czy te kolory nie są troszkę za jasne. Jednak bardzo mi się podobają:)

 

W sobotę kupiliśmy też zamówione kilka dni wcześniej do sklepu AGD. Obejrzeliśmy je, zrobiliśmy zdjęcia numerów seryjnych i zapłaciliśmy. 7556,70 zł za 4 sprzęty:

  1. Płyta indukcyjna Electrolux EIS62443 SenseBoil (1899 zł). Spodobało mi się w niej to SenseBoil, Hob2hood, sterowanie każdym polem oddzielnie, 3-stopniowe ciepło resztkowe. 

  2. Piekarnik Electrolux E0C8P31Z SteamCrisp (3299 zł). Jeden z nielicznych piekarników, które udało mi się znaleźć, posiadający jednocześnie termosondę, gotowanie na parze oraz czyszczenie pyrolizą. Dodatkowo ma zimną szybę piekarnika (na tym mi baaardzo zależało, ze względu na córeczkę, ale 3 lub 4 szyby ma już chyba w zasadzie każdy piekarnik:)) oraz szybkie nagrzewanie. Zakres temperatur 30-300 stopni C (dużo oglądanych przeze mnie piekarników miało zakres temperatur do 250 stopni). Dodatkowo ma gładki front, bez pokręteł, samo sterowanie dotykowe - powinno być łatwiej utrzymać front piekarnika w czystości.

  3. Zmywarka 45 cm szerokości (to mój świadomy, przemyślany wybór, a czy dobry to się okaże w ciągu kilku miesięcy użytkowania) Electrolux ESL4655RO (1849). Ma kosz na sztućce, a nie szufladę, ale umieszczony tak, że powinno w nim dobrze domywać. I sztućce nie będą blokować tabletki. Zmywarka ma funkcję AirDry, szybkie mycie 30 minutowe w 60 stopniach (ten cykl zużywa tylko 6 litrów wody). Ciekawa jestem, czy się nam sprawdzi:) Klasa energetyczna A+++.

  4. Pralka LG SteamSpa F2J6WY1W Slim (1699 zł) - ma 45 cm głębokości, pojemność 6,5kg (nie chciałam większej, z powodu ilości miejsca jakie mamy na pralkę i suszarkę), pranie parowe, silnik inverterowy. Klasa energetyczna A+++. Planowaliśmy kupić pralkę BOSCHA w podobnej cenie i rozmiarze, ale w sklepie namówili nas na tą LG. Podobno są teraz lepsze od BOSCHA, który robi dużo gorszy sprzęt niż lata temu. Czy to prawda, to się dopiero okaże:) Jako, że pralka była naszym czwartym (najtańszym) przedmiotem, to jej cena zmniejszona została o 70%. W efekcie zapłaciliśmy za nią 509 zł z groszami. 

 

Te 4 elementy AGD kupiliśmy z takiej (moim zdaniem) dobrej średniej półki. Czy warto było dopłacać do tych opcji, na których mi zależało? To się okaże w ciągu najbliższych lat, jak już będziemy tego sprzętu używać na co dzień:)

Obecnie jest też promocja Electroluxa i - teoretycznie - powinniśmy dostać 1000 zł zwrotu. Jeżeli to przejdzie, to płyta, piekarnik, zmywarka i pralka kosztować nas będą 6500 zł z groszami. Wydaje mi się to znośną ceną za ten sprzęt:)

 

Wciąż musimy kupić nieszczęsny okap (juz wybrałam, ale nie ma go w sklepach), mikrofalówkę wolnostojącą, suszarkę Candy Slim (tu nie ma w zasadzie żadnej innej opcji) oraz - ewentualnie - lodówkę. Moja mama chce nam dać jedną ze swoich lodówek (ma dwie, białą i inox), bo już jej nie będzie tyle potrzebne, jak się wyprowadzimy:) No i rozważamy tą opcję:) Lodówki dosyć stare już, wyeksploatowane, ale działają, więc jeszcze jakiś czas mogłaby nam posłużyć.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?