Mamy wycenę kuchni po drobnych zmianach.

W wersji okleiny Kronospan K003 Craft Złoty Dąb z poziomo ułożonymi słojami - 12500 zł.

W wersji akrylowej z poziomo ułożonymi słojami - 17000 zł.

Obie przy założeniu, że może wyjść kilkaset złotych więcej.

Uznałam, że absolutnie nie warto tyle dopłacać do wersji akrylowej, więc zostaje K003 Craft Złoty Dąb:)

Spotkałam się też w środę 7 sierpnia jeszcze raz ze stolarzem na działce, doustalaliśmy ostatnie szczegóły odnośnie mebli kuchennych, szafek pod umywalki w łazienkach i zabudowę słupka pralki i suszarki. Teoretycznie, pod koniec września mają być gotowe. Zobaczymy, jak będzie w praktyce:)

 

01.08.2019 kupiliśmy w Majstrze listwy przypodłogowe. 

02.09.2019 zamówiliśmy drzwi wewnętrzne Erkado Krokus 1 (gabinet, pokoje) i Krokus 3 (łazienki, garaż, spiżarnia i  kotłownia). Szef firmy sprzedającej był na budowie zrobić pomiary. Mówił, że wiele rzeczy do poprawy ci od tynków muszą zrobić. Muszę zacząć gnębić naszego wykonawcę, żeby ten pogonił ekipę, która robiła tynki. 

Hydraulik od poniedziałku miał zacząć jakąś swoją maszynką wygrzewać tynki. Oczywiście jest połowa tygodnia, a jego ani widu ani słychu...

Stolarz od schodów nie odezwał się. A obiecał, że na wrzesień zrobi wykończenie schodów i barierkę. Ciekawe jak, skoro nawet wciąż nie zrobił ostatecznego pomiaru? Dzwoniłam do niego, miał przyjechać i zadzwonić jak będzi jechał, oczywiście nie zadzwonił...

 

Sufity podwieszane na poddaszu najwcześniej zaczną robić w następnym tygodniu, Pod koniec tego tygodnia mam się dowiedzieć dokładnie kiedy. 

A 20 sierpnia mają przyjść malarze. Czyli do tego czasu musimy zagruntować. Tylko jak zagruntować to, co nie istnieje? Ehhhhh….

 

Facet od ozdobnego sufitu podwieszanego i płytek jest słowny i solidny. Po urlopie ma kontynuować. Tylko jak, skoro płytki do górnej łazienki, które miały być dostarczone w środę 31 lipca, do tej pory nie dotarły? Sklep dzwoni codziennie z zapewnieniem, że dzisiaj kurier dostarczy, a potem twierdzą, że nie dał rady. Niby ok, zdarza się, ale męża nie będzie 2 tygodnie. Zostaję sama z dzieckiem, pracą i budową. Chcieliśmy chociaż te zakichane płytki i wannę rozładować póki on jest. I lipa… Ale podobno jutro (8 sierpnia) płytki i wanna przyjadą, a facet od płytek zgodził się je odebrać od kuriera i zanieść do domu…

Ozdobny sufit podwieszany w salonie i kuchni już w zasadzie gotowy. Koszt całkowity:

  • Robocizna 1100 zł

  • Materiały (dyble, wkręty, płyty karton-gips, stelaże itp.) 1233 zł (ale w tej kwocie jest też “zgubiony” koszt obudowy dwóch geberitów i trochę materiałów na sufit podwieszany w łazience)

 

Przynajmniej kupiliśmy farbę na cały dom (teoretycznie, zobaczymy czy faktycznie pójdzie tyle, ile wyliczyłam). Kupiliśmy 15 puszek 5 litrowych (144 zł za sztukę) oraz 5 puszek 2,5 litrowych (74,98 zł za sztukę) w Leroy Merlin. I dostaliśmy za te zakupy w sumie 18 bonów na 20 zł każdy na kolejne zakupy:) Jeden bon na każde 5 litrów farby (dwie puszki 2.5 litra także dają jeden bon).

 

Kupiłam też okap (1269.90) i dwie umywalki do łazienek: Rima 60 (521.50) i Nomia 50 (341).

Ta druga, jak się później okazało, sklep jej jednak nie miał i długo mieć nie będzie, więc muszę kupić jakąś inną.

 

Teraz już nie płacimy na raz w dziesiątkach tysięcy, ale raczej w setkach złotych. Jednak dużo częściej trzeba użyć karty. I w efekcie wcale nie znika z konta mniej pieniędzy. Jedynie bardziej podstępnie, w drobniejszych kwotach na raz. Ale im więcej kupimy, tym więcej będzie już załatwione i z głowy.

 

White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?