Łazienka na poddaszu w końcu w zasadzie skończona. Dzisiaj (12.09) dostaje ostatnie szlify:)

 

Malowanie idzie bardzo sprawnie. Kolor, który wybrałam na większość ścian parteru (Magnat Ceramic C24 Gwiezdny Kwarc) bardzo mi się podoba. Oczywiście mąż uważa, że jest “za pomarańczowy”:)

Zielony (Magnat Ceramic C42 Wytworny Malachit) na ścianie w salonie wyszedł super. Tu - o dziwo - mąż też się zgodził, że ładny kolor:)

Kolor w rzeczywistości jest mniej ostry i jaskrawy niż na zdjęciach. Dla mnie sprawia wrażenie przytulności, “domowatości” :)

 

Wczoraj (11.09) mąż był na budowie do 3 w nocy. Większość czasu towarzyszył mu jego brat. Akrylowali połączenia płyt karton gips na poddaszu, kończyli szlifowanie ścian, zagruntowali większość poddasza pod malowanie, pomalowali też garaż. Zaszpachlowali koło parapetu w gabinecie, itp. W dużej mierze takie niby pierdółki, niby szczególiki ,a jednak zajmują mnóstwo czasu. Z plusów - to zrobili większość prac “na już”. Malowanie nie będzie wstrzymane ani opóźnione:)

 

Projektantka ogrodów obiecała nam, że postara się zrobić projekt podjazdu do 20 września. Słowa dotrzymała, a nawet zrobiła go dużo przed terminem:)

Najpierw dostaliśmy jedną propozycję.

I tu ciekawostka - ja byłam zachwycona miejscem na wrzosowisko i łukami ścieżki. Mężowi natomiast przypadło do gustu rozwiązanie z… budynkiem gospodarczym i koszami na śmieci… Chyba dla każdego wedle gustu i zainteresowań…:)

 

Mamy jednak wjazd na działkę pod kątem do naszej działki i garażu, dlatego zdecydowaliśmy z mężem, że podjazd też chcemy pod kątem zrobić. Tak, żeby praktyczne było codziennie wjeżdżanie i wyjeżdżanie z działki. Napisałam o tym do projektantki i już kilka godzin później dostałam dwie zmodyfikowane propozycje. A przecież nawet nie spieszy się nam tak bardzo z tym podjazdem. Chociaż jak patrzę na te propozycje, to aż się chce już to mieć zrobione, już sadzić roślinki…:) A ja przecież nawet nie przepadam jakoś specjalnie za takimi pracami:)

Szkoda, że inne tematy okołodomowe nie idą tak sprawnie i sympatycznie:(

 

Skłaniamy się z mężem ku tej ostatniej, jeszcze troszkę zmodyfikowanej tak, by dwa auta mogły się minąć na podjeździe (gdy jedno stoi pod garażem, drugie by mogło wyjechać spod wiaty na drogę). Dużo kostki i to kosztem mojego wrzosowiska:(, ale wydaje nam się, że tak będzie jednak praktyczniej i wygodniej w codziennym życiu.

No i w sumie trochę kostki też się przyda, córeczka będzie miała gdzie malować kredami, jeździć rowerkiem itp.

 

White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?