Witam, po przerwie zimowej od początku roku rozpoczęliśmy prace związane z instalacjami elektrycznymi i wod - kan w budynku. W pierwszej kolejności elektryk wykonał instalacje w zakresie rozprowadzenia kabli elektrycznych, rtv, internet, alarm, domofon, termostaty, klimatyzacja, oświetlenie zewnętrzne, rolety .... zamontowanie puszek elektrycznych i głównej rozdzielni elektrycznej oraz ich zaślepienie przed tynkowaniem i co najważniejsze przyłącze docelowe do budynku, dzięki czemu mogliśmy zmienić taryfę z budowlanej na mieszkaniową. Kolejno na budowie pojawili się instalatorzy wod - kan, w ramach ich prac wykonane zostały podejścia pod wodę w kuchni, pralni, dwóch łazienkach i na zewnątrz budynku, oraz odpływy kanalizacyjne. Przygotowane zostały rozdzielacze pod podłogówkę na paterze i piętrze (ponieważ wszędzie zastosowane zostanie ogrzewanie podłogowe za wyjątkiem garażu no i kotłowni rzecz jasna) oraz stelaże podtynkowe GEBERIT w łazienkach. Ogrzewanie w budynku będzie odbywać się przy zastosowaniu pieca z podajnikiem na ekogroszek (ale o tym później). Instalatorzy wykonali również instalację centralnego odkurzacza w budynku. 

Przed wykonaniem instalacji wod - kan posiadaliśmy już projekt aranżacji wnętrza górnej łazienki - dzięki czemu instalatorzy nie musieli wprowadzać żadnych zmian związanych z rozmieszczeniem armatury sanitarnej. 

Z kolei projekt aranżacji wnętrza salonu, kuchni oraz jadalni wykonany został w późniejszym terminie w związku z czym Pan Elektryk musiał troszkę przerobić istniejący już układ instalacji elektrycznej - jednakże nie było z tym większego problemu. 

Na początku kwietnia 2016 roku na budowę weszła ekipa od wykonywania tynków maszynowych. Po dość długim studiowaniu tego jaki tynk wybrać, wybór padł na tynk gipsowy o wzmocnionej odporności na uszkodzenia mechaniczne firmy Knauf MP 75 Diamant - który zastosowany zostanie we wszystkich pomieszczeniach za wyjątkiem łazienek. W łazienkach góra - dół zastosowany będzie tynk cemontowo wapienny firmy Kreisel.

Ekipa kompleksowo wykonuje prace tynkarskie z użyciem swoich materiałów tj: grunty, narożniki podtynkowe, siatki, folie, zabezpieczanie stolarki okiennej,  listwy przyokienne pozwalające na równe, estetyczne oraz zapobiegające pęknięciom wykończenie połączenia glifu okiennego z oknem.

Zobaczymy jak wyjdzie efekt końcowy a póki co zamieszam kilka zdjęć poniżej. 

Mid b84370b562d72394ea71a9a50189de30
Mid 4f79255c66f9aad6d8b115441cda1963
Mid 9bb20d61767b09c4654d98634fbcfd80

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?