W przeciągu ostatnich dwóch tygodni, prace na budowie poszły znacząco do przodu, wymurowano kominy systemowe CJ BLOK, których ostatnie odcinki obłożono pełną cegłą klinkierową Wienerberger Terca w kolorze antracytowym i grafitowymi fugami. W dalszej kolejności rozpoczęto murowanie ścianek działowych na piętrze i układanie więźby dachowej. Z więźbą górale uporali w kilka dni i zajęli się fioliowaniem i łaceniem. Folia paraprzepusczalana użyta na dachu to Brass Divoroll Pro+.

Na placu budowy rozładowane zostało orynowanie (stalowe - czarne)  i dachówka (płaska Bogen Plano 11 Antracyt Glazura) którą zastanawiamy się jak ułożyć czy tradycyjnie czy naprzemiennie. Skłaniamy się ku drugiej opcji.

Ponadto dziś 26.06.2015 roku przeprowadzone zostały pomiary pod stolarkę okienną i jutro składamy zamówienie na okna i rolety.

Mid af4cce62650143cccf5e21e56824b42c

Komentarze

Default avatar
Napisany przez ewelina
#1
dom zapowiada sie bardzooo obiecująco... my jestesmy dopiero na etapie kupna projektu. Mam oytanie, czy wprowadziliscie panstwo jakies zmiany w projekcie??
289
Napisany przez szala12345
#2
życzę powodzenia w wyborze :) projektów co nie miara a każdy fajny z firmy Archon :) odnośnie zmian w projekcie to wprowadziliśmy kilka drobnych zmian w postaci zmniejszenia okna w garażu na 800 x 2000 z szybą decormat, na poddaszu troszkę powiększyliśmy łazienkę kosztem pokoju, przeysunęliśmy okno dachowe o jedne pole w tym pokoju oraz największy pokój zyskał również garderobę z mniejszego pokoju - jest naprawdę wielgachna sypialnia :) pod schodami przymurowaliśmy prostopadle ściankę działową dzięki czemu spiżarka jest troszkę większa. Drugie drzwi wejściowe juz z wiatrołapu do domu zostały zmniejszone do szerokości 100 z 150cm - domyślnie w projekcie były rozsuwane a my zastosujemy standardowe. No i poza ww. zmianami adaptacja na szkody górnicze III kategorii, tj. poprzeczne ściągi ław, beton C25/30, dodatkowe rdzenie z prętów o średnicy 16mm wypuszczone aż do wieńca. :) Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Piotr
#3
Witam jestem mocno zainteresowany kupnem takiej samej jak Państwo dachówki. Mam ekipę do dachu na połowę lipca i muszę się już decydować na jakiśzakup, stąd mam pytanie: czy są Państwo z tej dachówki zadowoleni? Czy przez te 2 lata dzieje się z nią coś niepokojącego? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?