Pogoda dopisuje więc prace idą pełną parą. Dziś panowie będą kończyć etap ścian parteru i zaczną przygotowywać zbrojenie i szalunki dla schodów i stropu. Murowanie ścian z Silki róno 8 dni. Wszystko prościutko i dobrze. ale wiadomo stres jest zawsze. Póki nie dowiedziałam się co to repery i że nie muszę latać z miarką po budowie jak wariat czy oby na pewno starczy na końcową podłogę minęło kilka dni :) Teraz już wiem co i jak. Każdego dnia się czegoś dowiedziałam.

Nie obyło się jednak bez wpadek chociaż nie wiem jak to liczyć wykonawca uparł się na dopływ powietrza w pierwszej warstwie styropianu a nie pod chudziakiem i tak też zrobił a bardziej nie zrobił. Argumentował tym że powietrze nie będzie zakurzone bo kratka będzie wyżej i dolot jest lepszy bo idzie po linii prostej.. Kierownik przytakuje jednakże ja sobie myślę że tak to mielibyśmy już z głowy temat dolotu powietrza pod kominek.

Z zabawnych sytuacji to i taka się znalazła . Jak Panowie zaczynali murować że tak się rozpędzili że zamurowali nam drzwi z kotłowni na ogród bo nie dostrzeli zmiany w projekcie. na szczęście pierwszego dnia to zobaczyliśmy. Panowie 'odmurowali' drzwi i jest już cacy :)

Co ciekawe wykonawca zasugerował wybór drzwi (okna i rolety już wybrane - nadproża cofnięte) ponieważ co producent to ma inne wymogi co do otworu. Faktycznie. tak więc mamy już tylko 2 typy drzwi a w sumie jedne w których się zakochaliśmy :)

Obecnie mój mąż, który razem ze swoim ojcem będzie robić elektrykę w naszym domku zaplanował na polecenie wykonawcy przepusty w stropie. Czekamy jeszcze na wskazanie przepustów przez kolegę co będzie nam robić rekuperację.

Zraszacz automatyczny zakupiony. instrukcję jak dbać o strop już znamy. Teraz tylko czekać aż zaleją - nie możemy się doczekać <3

White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?