Od początku wiedziałem, ze w domu kluczowa będzie dla mnie wentylacja mechaniczna z rekuperacja. Zdecydowalismy się na firmę z Myślenic, przy okazji przekonała nas idea odkurzacza centralnego. Po roznych koncepcjach na schladzanie domu (gwc, sprezarka z chlodziarka podpięte pod rekuperacje) zdecydowalismy się rowniez na ograniczona klimatyzację: klimatyzator w korytarzu prostopadle do salonu, na pietrze również w korytarzu-aby mieć czym schlodzic poddasze w upały. Nie mając przekonania ze to bedzie mialo sens, dolozylismy jeszcze 3ci w sypialni. Zobaczymy, jak sie to sprawdzi. Zrezygnowaliśmy z rolet jako zbednego wydatku ( w kontekscie trzymania chlodu w upaly), koszt 20 tys przewyższał nawet koszt okien schuco, mozna ten sam efekt osiągnąć znacznie taniej. Instalcje prawie skończone, po tynkach firma przecoagnie tylko rury po podlodze piętra, ktorych na razie nie ma by się nie zniszczyły. Razem z elektryka, hydraulika tworzy to prawdziwy gaszcz. A jeszcze jutro przychodzi fachowiec od alarmów. Tynki wstepnie umowione na 2 marca. Na dniach powinien wykonawca przyłącza wodkan i ZWiK zamontowac wodpmierz i puścić nam wodę, mrozów sie już raczej nie boimy a woda sie przyda pod tynki żeby nie kłopotac naszego dobrego ducha, sąsiada. Instalacja elektryczna to inna bajka, robiło ja 6 elektryków. Naczesane punktow tyle, ze boje sie dnia wypłaty, ale o ttm wkrótce wraz ze zdjęciami. Narazie plany instalacji "powietrznych"
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dsc 9917
Napisany przez tom_pot
#1
Moja rada. Zastanów się dobrze nad odkurzaczem. Sprzedawca wciśnie Ci wszystko, pogadaj więc z serwisantami, którzy zajmują się czyszczeniem. Za cenę odkurzacza i syfu który będziecie mieli w ścianie, kupisz wypasiony odkurzacz wodny i jeszcze sporo Ci zostanie.... Zaś jeśli chodzi o klimę, dobry pomysł. My narazie nie mamy, ale poczekamy co będzie później i w ostateczności wrzucimy na klatkę schodową. Ale to muzyka przyszłości....
Default avatar
Napisany przez Arshenick
#2
Instalacja odkurzacza już jest, sam chciałem, sprzedawca jakoś specjalnie nie reklamował, stwierdził, że jak chcę to mogą przy okazji zrobić bo na sam odkurzacz to by nie przyjechali. Do mnie przemawia to, że nie będzie ciągania kabla i wyrzutu pyłu z powrotem do domu, że są zmiotki w przedpokoju i kuchni. Robić po tynkach i wylewkach - już nie zrobię, a tak instalacja jest, osprzęt dokupię jak będzie kasa. Sama instalacja wyszła 1900 zł, czyli sporo, choć kto inny wiele taniej by nie zrobił. Ale myślę, że warto. Zdecydowaliśmy się na mały domek, bez garażu, żeby właśnie móc "poszaleć" z wykończeniem.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?