Po cichu, po wielkiemu cichu... idą sobie prace i idą... Mamy przyznany numer. 9c, domku, tak nazwę cię... Klej i siatka założone dookoła, zostało zamontowac podsibitke i zagruntować. Tynk i ew. Wstawki z klinkieru zostawiamy na później.
White
White
White
White
White

Komentarze

Dsc 9917
Napisany przez tom_pot
#1
Pięknie. Zaczynamy Was gonić z elewacją. Nie boisz się płytek z klinkieru? Ponoć pękają... My mamy problem, bo ekipę, którą dograłem to nie robili drewna i nie chcą się tego podjąć. Na tą chwilę będziemy mieć białego "baranka" i zastanawiam się, czy w miejscach "drewnianych" nie pomalować innych kolorem. Deski elewacyjne odpadają. Myślałem o elementach z tworzywa, które wizualnie nawet się prezentują, ale będzie problem za rogach + chciałem tym obkleić wszystkie słupy. Kolejna opcja - tynk strukturalny (np. Weber).... Podeślij jakie płytki chciałeś zamontować, może skorzystam z Twojego pomysłu.
Default avatar
Napisany przez Arshenick
#2
Płytki klinkierowe-cała fasada miała być z płytek klinkierowych (koszt materiału ogromny, ale to było moje marzenie; koszt robocizny jest jeszcze większy, ale plan był taki że senior sobie będzie powoli układał i tylko na tym się opierał ten plan). Jak zaczęliśmy zgłębiać temat, to okazało się że położenie płytek na ścianach szczytowych jest ryzykowane, wymaga to specjalnego wzmocnienia fasady, nie bardzo wiedzieliśmy jak. Potem rozważałem elastolith, ale to nie to samo jednak i obawiałem się o wytrzymałość, stwierdziliśmy że zrobimy z prawdziwego klinkieru ale tylko tam, gdzie w projekcie archon jest drewnopodobna okładzina. Rzutem na taśmę wywaliliśmy klinkier wogóle ze ścian szczytowych w obawie że nam się to nie zgra (od góry mógłby zaciekać wodą, od boku by sterczał). Ale przygotowaliśmy fasadę z przodu i tyłu (podwójna siatka, kołki z metalowym trzpieniem, 8 na m2), do wysokości 4 m powinno być ok. Płytki - na razie nie wybraliśmy nic konkretnego, będzie koloru i struktury starej cegły, ale z uwagi na obecną sytuację zostawiliśmy to na później (żeby nie jeżdzić po składach bez potrzeby). Mieliśmy kilka wzorów, ale albo nie było, albo był za turbodolce, albo nam nie pasował. Generalnie myśleliśmy o płytkach Feldhaus Vascu. Jeśli kasy i woli nie będzie, to machniemy to tynkiem silikonowym w kolorze o 2 tony ciemniejszym niż reszta (czyli tam gdzie teraz jest farba silikonowa białą ma być docelowo jasnoszary, a jeśli nie położymy płytek klinkierowych to zrobimy ciemniejszym szarym).
Default avatar
Napisany przez Arshenick
#3
My teraz będziemy gonić ze środkiem :) z płytkami klinkierowymi nie boję się że popękają bo jestem pewny wykonawcy (Seniora :) ). Z drewnem/drewnopodobną okładziną nawet nie zgłębiałem tematu, opatrzyło mi się to po prostu (wszyscy tak robią), gość od którego pożyczałem rusztowanie proponował odciskanie faktury desek w betonie w kolorze drewna, ale projektantka mówi że to tandeta. Genralnie, dwa odcienie baranka wydają mi się dobrą opcją jako alternatywa
Dsc 9917
Napisany przez tom_pot
#4
No i my chyba pójdziemy też w tą stronę. Baranek biały i... brązowy. Podpytam jeszcze wykonawcy. Szwagier odradza baranka, ma sam i ubolewa, bo po 3 latach dzieciaki mu tak załatwili że zastanawia się nad malowaniem. A wtedy lepiej na płaskiej powierzchni.
Dsc 9917
Napisany przez tom_pot
#5
Co do wnętrza. W tym tygodniu wybieramy drzwi, ogarniaj temat już teraz, bo czeka się do dwóch miesięcy. No chyba, że planujesz made in Castorama, to mogą być akurat na miejscu. Nam zostaje jeszcze panele, płytki i armatura do łazienek, oczyszczalnia + deszczówka i lipiec/sierpień się wprowadzamy. Ogrodzenie, tarasy, kostka brukowa, gospodarczy z wiatą to jak już będziemy mieszkać.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?