Blog założony przez Węzeł29.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 3 wpisy, 20 zdjęć, 4 komentarze.

Ukończony stan ZERO

Witam po małej przerwie :) w tak zwanym między czasie od ostatniego wpisu został już w pełni wykonany stan ZERO ale wszystko po kolei. Po wykonaniu hydroizolacji bloczków fundamentowych, wnętrze zostało wysypane łącznie 5 wywrotkami piasku i dokładnie ubity mechanicznie zagęszczarką. Następnym krokiem było odpowiednie wykonanie w ubitym już piasku wykopów pod instalacje sanitarną. Całość z kolei szczelnie została przykryta folią izolacyjną na który został wylany beton "chudziak". W związku z tym iż mój wykonawca na każdym etapie wspomaga się niwelatorem, wylewka przebiegała jak dla mnie mega sprawnie i na całość poszło 10,5 m3 betonu. Mając pewność co do odpowiedniej grubości wylewki samo mechaniczne juz wygładzenie posadzki było już formalnością bo zajęło nie całe 10 min! A pomyśleć tylko że jeszcze jakiś czas temu tą czynność była wykonywana za pomocą odpowiednio wypoziomowanych najczęściej rurek i długiej deski lub łaty. Obecnie zaplanowana półtora tygodniowa przerwa w pracach, a po tym jedziemy w górę że ścianami :D
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Hydroizolacja fundamentów

Cześć,

Po małej przerwie wracamy z kolejnym etapem realizacji wymarzonych Żurawek. Dziś została wykonana hydroizolacja fundamentów podwójną warstwą Dysperbitu. Po wyschnięciu bloczek fundamentowy został obłożony styropianem HYDROSTOP P-100 o grubości 15 cm. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami to jutro kończymy akcję ze styropianem a zaczniemy zasypywanie a pod koniec tygodnia chudziak :)

White
Dodaj komentarz

Dom w Żurawkach 10

Cześć wszystkim :)

W dniu 22 lipca nastąpił ten długo wyczekiwany moment rozpoczęcia budowy tych wymarzonych czterech ścian :D Budowę domu tak naprawdę do SSO z dachem realizuję systemem zleconym z wszelkimi materiałami po stronie wykonawcy. Nie mając za wiele czasu by jeździć po hurtowniach i organizować poszczególne materiały na czas jest to duże udogodnienie, dodatkowym plusem jest fakt, że mój wykonawca ma o wiele większe rabaty w poszczególnych hurtowniach niż zwykły Kowalski.

Kilka słów odnośnie projektu i wprowadzonych zmianach. Cała kubatura budynku została poszerzona o 0,5 m w stronę frontu. Co do rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń to dolna część pozostała bez zmian. Nieznacznie za to została przeprojektowana górna część domu. Zmianom podlegała klatka schodowa oraz sama łazienka ( większe szczegóły na jednym z załączonych zdjęć) . Dodatkowo w całości zrezygnowaliśmy z realizacji okien dachowych.

Pierwszy dzień prac polegał na wytyczeniu budynku na działce oraz zebraniu wierzchniej warstwy ziemi. Przy użyciu koparki całość przebiegała całkiem sprawnie. 

W drugim dniu prac przystąpiliśmy do wykopu ław fundamentowych. Całość była kopana nie mini koparką a tradycyjnie.... szpadlem w 30 stopniowym upale - masakra jak dla mnie. Z drugiej zaś strony wykonawca twierdzi że tym sposobem wykop jest bardziej dokładny przez co podczas samej wylewki pójdzie o wiele mniej samego betonu. 

Trzeci dzień prac. Przyjechała cała stal na zbrojenia - 8t stali a na ziemi raptem "kilka" prętów :D Po wykopaniu na odpowiednią głębokość ław fundamentowych całość została wyłożona folią w celu zabezpieczenia samych fundamentów przed wilgocią. Na całość wylewki poszło 14 m3 betonu. Tak naprawdę nie wiem czy to dużo czy mało tu czekam na Wasze spostrzeżenia przy swoich realizacjach. Po wylewce kilkudniowa przerwa "technologiczna"

 Wtorek 06.08.2019- czwarty dzień prac. Przyjechał bloczek fundamentowy. Idziemy w górę :) Bloczki murowane i łączone ze sobą na tradycyjną zaprawę murarską wyrabianą z betoniarki. Do zobaczenia po całkowitym wymurowaniu bloczków fundamentowych :)  

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?