Cześć wszystkim :)

W dniu 22 lipca nastąpił ten długo wyczekiwany moment rozpoczęcia budowy tych wymarzonych czterech ścian :D Budowę domu tak naprawdę do SSO z dachem realizuję systemem zleconym z wszelkimi materiałami po stronie wykonawcy. Nie mając za wiele czasu by jeździć po hurtowniach i organizować poszczególne materiały na czas jest to duże udogodnienie, dodatkowym plusem jest fakt, że mój wykonawca ma o wiele większe rabaty w poszczególnych hurtowniach niż zwykły Kowalski.

Kilka słów odnośnie projektu i wprowadzonych zmianach. Cała kubatura budynku została poszerzona o 0,5 m w stronę frontu. Co do rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń to dolna część pozostała bez zmian. Nieznacznie za to została przeprojektowana górna część domu. Zmianom podlegała klatka schodowa oraz sama łazienka ( większe szczegóły na jednym z załączonych zdjęć) . Dodatkowo w całości zrezygnowaliśmy z realizacji okien dachowych.

Pierwszy dzień prac polegał na wytyczeniu budynku na działce oraz zebraniu wierzchniej warstwy ziemi. Przy użyciu koparki całość przebiegała całkiem sprawnie. 

W drugim dniu prac przystąpiliśmy do wykopu ław fundamentowych. Całość była kopana nie mini koparką a tradycyjnie.... szpadlem w 30 stopniowym upale - masakra jak dla mnie. Z drugiej zaś strony wykonawca twierdzi że tym sposobem wykop jest bardziej dokładny przez co podczas samej wylewki pójdzie o wiele mniej samego betonu. 

Trzeci dzień prac. Przyjechała cała stal na zbrojenia - 8t stali a na ziemi raptem "kilka" prętów :D Po wykopaniu na odpowiednią głębokość ław fundamentowych całość została wyłożona folią w celu zabezpieczenia samych fundamentów przed wilgocią. Na całość wylewki poszło 14 m3 betonu. Tak naprawdę nie wiem czy to dużo czy mało tu czekam na Wasze spostrzeżenia przy swoich realizacjach. Po wylewce kilkudniowa przerwa "technologiczna"

 Wtorek 06.08.2019- czwarty dzień prac. Przyjechał bloczek fundamentowy. Idziemy w górę :) Bloczki murowane i łączone ze sobą na tradycyjną zaprawę murarską wyrabianą z betoniarki. Do zobaczenia po całkowitym wymurowaniu bloczków fundamentowych :)  

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Clipboard01
Napisany przez Alver
#1
8 Ton stali to na pewno nie kilka prętów, to zbrojenie pod linię Maginota, czyżby jakaś pomyłka?:)
Default avatar
Napisany przez Węzeł29
#2
Tak przynajmniej wynika z dokumentu WZ, jest to stal cały dom tj. Fundamenty, słupki, nadproża, strop
Clipboard01
Napisany przez Alver
#3
A tak się trochę dziwię bo do mnie wchodzi 5t niecałe wg projektu mimo, że mam ściany fundamentowe żelbetowe.
Default avatar
Napisany przez Dom w silene
#4
witam, jeżeli to same pręty to na 8ton będzie ich ponad 700 sztuk (12mb)... Waga 1mb: Pręt żebrowany fi. 12 0,89 kg Pręt żebrowany fi. 14 1,22 kg Pręt żebrowany fi. 16 1,59 kg Pręt żebrowany fi. 18 2,01 kg

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?