Blog założony przez ka90rina.
Projekt: Dom w zdrojówkach 8. Na blogu 1 wpis, 0 zdjęć, 5 komentarzy.

Kupiliśmy projekt!

Kupiliśmy projekt!

Jeszcze sama nie wierzę, że spełnianie marzenia o nowym, własnym domu właśnie się dzieje!

Prawdę mówiąc, praktycznie już od początku roku staramy się ogarnąć sprawy działkowo-papierkowe - z różnym skutkiem, ale jednak pracujemy nad tym ;)

Jeśli chodzi o samą działkę - myśleliśmy, że naszym największym problemem jest napowietrzna linia energetyczna, która przechodzi przez 1/3 powierzchni naszej działki. Generalnie, nie jest to problem nie do przejścia, ale, chociażby z przyczyn czysto wizualnych, wolelibyśmy aby owa linia została przebudowana i skierowana po granicach działki.

Poważniejszym problemem okazała się klasa naszego gruntu. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, nasza działka przeznaczona jest jako działka pod budowę. Niestety, jest oznaczona jako łąka klasa III - teren podlegający odrolnieniu. Gdyby grunt był łąką o niższej klasie, odrolnienie następowałoby tylko i wyłącznie na zasadzie wniosku oraz odrolnieniu mógłby polegać cały teren. W związku z tym, że grunt jest wysokiej klasy, na zasadzie wniosku bez wykupienia terenu od skarbu państwa, możemy odrolnić tylko 500 mk, obszar powyżej 500m możne zostać odrolniony, ale musielibyśmy wnieść gigantyczne opłaty jako zadośćuczynienie za wyłączenie terenu spod produkcji rolnej i przekazanie go pod inne cele - oto Polska właśnie :) Całe szczęście, dom, który wybraliśmy, spokojnie zmieści się na powierzchni 500 m w związku z czym, mamy ogromną nadzieję, że już nic więcej ze strony działki nas nie zaskoczy :)

 

Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?