Kolekcje - projekty domów ARCHON+
1 do 35 z 354 projektów domów z wejściem od południa z dachem dwuspadowym
gotowy projekt Dom w zdrojówkach 8
Dom w zdrojówkach 8
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
122,25 +18,97 +4,39
Koszty budowy : 289 800 zł
3 970 zł
(3 227,64 zł netto)
gotowy projekt Dom w trytomach
do 70m² zabudowy
Dom w trytomach
jednorodzinny z poddaszem
88,85 +4,89
Koszty budowy : 201 800 zł
3 720 zł
(3 024,39 zł netto)
gotowy projekt Dom w zdrojówkach
Dom w zdrojówkach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
109,46 +19,01 +4,39
Koszty budowy : 267 900 zł
3 970 zł
(3 227,64 zł netto)
oglądasz stronę   z 11

Zobacz również

newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty domów z wejściem od południa z dachem dwuspadowym

Poszukiwanie odpowiedniego gotowego projektu domu wiąże się z potrzebą dostosowania do wymogów działki, co jest jednym z kluczowych kryteriów doboru. Projekt powinien w optymalny sposób wykorzystywać naturalne uwarunkowania i parametry gruntu, na którym ma powstać inwestycja. Dobór projektu musi także uwzględniać wymogi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy, które mogą narzucać pewne rozwiązania, w tym np. rodzaj dachu. W prezentowanej kolekcji zgrupowaliśmy projekty domów z dachem dwuspadowym i wejściem od południa, które uwzględniają różnice nasłonecznienia i dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalno – przestrzennym gwarantują komfortowe w użytkowaniu wnętrza. Mnogość dostępnych opcji pozwala na dopasowanie wielkości domu do potrzeb zarówno małych, jak i dużych rodzin - od kompaktowych brył niewielkich domów po przestronne budynki z dwuspadowym dachem, w wersjach z garażem w bryle lub bez garażu. 

Wśród projektów z dachem dwuspadowym oraz wejściem od południa znajdują się projekty domów parterowych oraz projekty domów z poddaszem użytkowym, w tym również propozycje z kategorii: projekty domów tanich w budowie, różniące się układami funkcjonalnymi, liczbą pokoi oraz innymi parametrami.  Gotowe projekty domów z wejściem od południa i dwuspadowym dachem pozwalają dobrze wykorzystać atuty takiej orientacji działki, umożliwiają budowę funkcjonalnego i estetycznego domu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego Inwestora. Szeroka gama ofert w tej kategorii umożliwia łatwy wybór gotowego projektu, spełniającego różnorodne wymagania rodziny. 

Gotowe projekty domów z wejściem od południa ARCHON+ i ich charakterystyczne cechy

Projekty domów z wejściem od strony południowej wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań funkcjonalnych, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie potencjału takiej lokalizacji budynku w ramach działki. Wejście od strony południa niesie ze sobą szereg korzyści, zarówno z punktu widzenia estetyki, jak i funkcjonalności. Umożliwia zaprojektowanie pięknego, frontowego ogrodu lub tarasu, które dodatkowo upiększają bryłę domu. Duże okna, szczególnie umiejscowione od strony południowej lub południowo-zachodniej, nie tylko sprzyjają maksymalnemu doświetleniu wnętrz, co przekłada się na oszczędności i redukcję kosztów eksploatacji, ale także podkreślają reprezentacyjny charakter budynku. W domach z wejściem od południa salon zazwyczaj umiejscowiony jest w części frontowej budynku, na południowej ścianie, natomiast kuchnię i jadalnię projektuje się od strony południowo-zachodniej lub południowo-wschodniej. Pomieszczenia gospodarcze sytuowane są zazwyczaj w głębi budynku. 

Dach dwuspadowy w projektach domów z wejściem od południa – jakie są jego zalety?

Dach dwuspadowy to popularny rodzaj konstrukcji, składającej się z dwóch połaci przeciwległych, które połączone w kalenicy tworzą grzbiet dachu. Jego główną zaletą jest prostota konstrukcji, co przekłada się na niższe koszty budowy, łatwość montażu i mniejszą ilość materiałów potrzebnych do jego wykonania w porównaniu z bardziej skomplikowanymi dachami wielospadowymi. Prostsza konstrukcja oznacza również mniej czasochłonną pracę dla dekarzy, co pozytywnie wpływa na koszty robocizny. Dzięki skośnym powierzchniom skutecznie odprowadza wodę deszczową, posiada klasyczną i estetyczną formę, pasującą zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej architektury. Rodzaj zadaszenia w budynkach z poddaszem wpływa na funkcjonalność pomieszczeń strefy prywatnej. Pod względem możliwości aranżacyjnych dachy dwuspadowe zapewniają większą swobodę, ze względu na mniejszą ilość skosów. Wśród projektów domów z wejściem od południa ARCHON+ dostępne są projekty z dachem dwuspadowym w różnych wariantach pod względem wysokości kalenicy, nachylenia połaci dachu, czy szerokości budynku, co ułatwia dopasowanie gotowego projektu do uwarunkowań lokalizacyjnych działki. W kolekcji przygotowaliśmy projekty domów z wejściem od południa zarówno z układem kalenicowym połaci dachowych względem drogi, jak i z układem szczytowym. W ramach prezentowanej kategorii interesujące propozycje projektowe znajdą także Deweloperzy, realizujący inwestycje komercyjne w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej. 

oglądasz stronę   z 11
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?