Blog założony przez Patrycja.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 3 wpisy, 4 zdjęcia, 4 komentarze.

Zaczynamy

Koniec października wreszcie dostaliśmy pozwolenie. 7 listopada zaczęło się wytyczanie pod dom i następnego dnia ruszyła budowa. Przed budową kupiliśmy bloczki i to był nasz pierwszy błąd, ponieważ było to bez transportu. O taki mały szczegół mało, że straciliśmy czas na dostarczenie ich na budowę to jeszcze zamiast zaoszczędzić to straciliśmy na nich, dodając koszt transportu.   

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Pozwolenie

Wczoraj wreszcie złożyliśmy projekt o pozwolenie na budowę :) i czekamy.

Dodaj komentarz

Początki

Witam,

nasza rodzina składa się z 5 osób. Gdy dowiedziałam się, że jestem w trzeciej ciąży, zdecydowaliśmy się na budowę domu. Najgorszym etapem było wybranie działki. Mieliśmy całkiem inne wizje z mężem gdzie chcemy mieszkać. Postawiłam na swoim :) W czerwcu tego roku zakupiliśmy działkę.

Od razu zleciłam zrobienie mapy geodecie i zaczęliśmy wybierać projekt. Miałam już w głowie jak ma wyglądać dom, więc wybrałam kilka, które mi się podobały i z tym poszliśmy do architekta. Najbardziej mi zależało na usytuowaniu domu ze względu na strony świata, ponieważ teraz mamy okna na południe i to mi bardzo odpowiada. Nasza Pani architekt (świetna kobieta) wszystko mi pozmieniała. Powiedziała, że kuchnia z tyłu domu to nie jest dobry pomysł, bo w tym pomieszczeniu spędza się najwięcej czasu, zatem poszukiwania wymarzonego domu wznowione. Wybraliśmy wisterie i teraz która wersja??? Pierwotna była z piwnicą, ale jak się dowiadywałam z kilku źródeł ile to kosztuje to zrezygnowaliśmy. Mój mąż musi mieć dużo miejsca na majsterkowanie, więc wybraliśmy "Dom w wisteriach g2" z myślą, że zamiast garażu będzie warsztacik męża ;)  

Z gminy wyciągnęłam wyrys i wypis z miejscowego planu zagospodarowania. Niestety w pobliżu nie ma żadnych mediów oprócz prądu, wiec wystąpiłam do zakładu energetycznego o przyłącze elektryczne i na razie tyle. Mapę już mam, więc mam nadzieje, że w tym tygodniu złożymy papiery o pozwolenie na budowę :)

Formalności w odpowiedniej kolejności:

-zakup działki

-zamówienie mapy u geodety

-wizyta u architekta i wybór projektu

-wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania

-złożenie wniosku o przyłącze elektryczne

 

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?