Witam,

nasza rodzina składa się z 5 osób. Gdy dowiedziałam się, że jestem w trzeciej ciąży, zdecydowaliśmy się na budowę domu. Najgorszym etapem było wybranie działki. Mieliśmy całkiem inne wizje z mężem gdzie chcemy mieszkać. Postawiłam na swoim :) W czerwcu tego roku zakupiliśmy działkę.

Od razu zleciłam zrobienie mapy geodecie i zaczęliśmy wybierać projekt. Miałam już w głowie jak ma wyglądać dom, więc wybrałam kilka, które mi się podobały i z tym poszliśmy do architekta. Najbardziej mi zależało na usytuowaniu domu ze względu na strony świata, ponieważ teraz mamy okna na południe i to mi bardzo odpowiada. Nasza Pani architekt (świetna kobieta) wszystko mi pozmieniała. Powiedziała, że kuchnia z tyłu domu to nie jest dobry pomysł, bo w tym pomieszczeniu spędza się najwięcej czasu, zatem poszukiwania wymarzonego domu wznowione. Wybraliśmy wisterie i teraz która wersja??? Pierwotna była z piwnicą, ale jak się dowiadywałam z kilku źródeł ile to kosztuje to zrezygnowaliśmy. Mój mąż musi mieć dużo miejsca na majsterkowanie, więc wybraliśmy "Dom w wisteriach g2" z myślą, że zamiast garażu będzie warsztacik męża ;)  

Z gminy wyciągnęłam wyrys i wypis z miejscowego planu zagospodarowania. Niestety w pobliżu nie ma żadnych mediów oprócz prądu, wiec wystąpiłam do zakładu energetycznego o przyłącze elektryczne i na razie tyle. Mapę już mam, więc mam nadzieje, że w tym tygodniu złożymy papiery o pozwolenie na budowę :)

Formalności w odpowiedniej kolejności:

-zakup działki

-zamówienie mapy u geodety

-wizyta u architekta i wybór projektu

-wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania

-złożenie wniosku o przyłącze elektryczne

 

Komentarze

20190819 181554
Napisany przez Dom w jeżówkach. Iwona l Rafał.
#1
Gratulacje ładny domek jeszcze dużo przed wami same formalności trwają rok ale warto my już w sierpniu zaczęliśmy. Pa pozdrawiam.
Default avatar
Napisany przez Patrycja
#2
Nawet nie mów, bo planujemy w tym roku zrobic stan zero ;)

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?