Blog założony przez Nasza Malinówka 7.
Projekt: Dom w malinówkach 7. Na blogu 5 wpisów, 16 zdjęć, 3 komentarze.

SSO

Mamy to. Czekamy teraz na okna i drzwi. Oczywiście jak to u nas się już utarło od początku budowy,nic nie idzie z górki i nic nie pokrywa się z planami. Okna miały być 10 listopada, a będą przed świętami BN. Chyba, że znowu się coś zmieni,co wcale mnie nie zadziwi. Elektryk też przełożył robotę z 16 listopada na po Nowym Roku. Pan od tynków ma przyjechać na pomiar w niedzielę, ale zastanawiam się po co? Jak my w proszku ze wszystkim. Przypominam, że fundamenty mamy od sierpnia zeszłego roku. Jednym słowem idzie jak po gruzie. Byle do przodu.
White
White
Dodaj komentarz

Lecimy dalej

Uff są szczyty, wszystko skończyło się dobrze. Dach jest obecnie w trakcie prac. Zdecydowaliśmy się na dachówkę Creaton Titania czarna glazura. Wybraliśmy tez okna Awilux schüco living MD i drzwi Wikęd aluminiowe.Czekamy na montaż w listopadzie.
White
White
Dodaj komentarz

Jak "flaki z olejem"

Przez cały ten czas udało się zrobić ściany i strop. Doszliśmy do dachu i koniec .Nasz murarz miał wypadek i złamał trochę kości. Nie ma mowy żeby jeszcze w tym sezonie cokolwiek zrobił. Dzwoniliśmy do kilkudziesięciu murarzy i firm budowlanych i zawsze słyszymy to samo :"Nie da rady". Pozostaje nam czekać do wiosny albo wziąć sprawy w swoje ręce. Zostało zalanie i podmurowanie szczytów i komin do kominka. Do dachu mamy kuzyna. Goni nas montaż okien... Trzymajcie kciuki. Będziemy bawić się w murarzy :)
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Idziemy w górę

Wracamy po dłuższej przerwie. Przez pandemię mamy niemałe opóźnienie i większość zaplanowanych na ten rok prac będziemy musieli odłożyć na wiosnę. Dostaliśmy cenną lekcję: NIC NIE PLANOWAĆ. Postanowiliśmy, że wszystko będzie szło swoim torem.
White
White
Dodaj komentarz

Cała naprzód ku nowej przygodzie

Witajcie. Jestesmy 4 osobową rodzinką i spełniamy marzenie o domu. Budujemy 18 km od miasta,ale za to w samym środku lasu,gdzie słychać tylko odgłosy natury. Bałam się jak to bedzie i nadal nie wiem jak się mieszka w ciemnym lesie,ale wiem jedno, że poczułam spokój,który był mi potrzebny od dawna. Nasz projekt to dom w malinówkach 7 lustrzane odbicie. Mamy już fundament . Miał być w listopadzie i nagle we wrześniu dzwoni nasz pan Mieciu, że zaczynamy za 3 dni. To był naprawdę spontan i takie są chyba najlepsze,bo w ciagu 15 minut zamówiliśmy cały material i koparkę i tak po niecałych 3 tygodniach wyrosły nam na działce fundamenty. W naszym projekcie wprowadzamy niewielkie zmiany: okno na klatce schodowej w ścianie, likwidujemy dachowe okna w sypialni i na klatce schodowej. Nie będzie komina w kotłowni, bo zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. I to tyle zmian. Domek jest dla nas idealny. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze mieszkać.
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?